Mens mange nok er opptatt av at to norske lag spiller andre playoff til Conference League, er vi mer opptatt av at vi har en norsk UEFA-delegat i aksjon.

For Espen Eriksen fra Sande SK skal til Danmark for å overvære oppgjøret mellom Viborg og West Ham.

Der blir hans oppgave å være UEFAs forlengede arm for å se til at forberedelser og gjennomføring rundt kampen følger de bestemmelsene som gjelder. Dette inkluderer å være en nøytral støttespiller for arrangør, samt å tilse at bestemmelser gitt av UEFA følges før, under og etter kamp følges.

Når det gjelder de norske lagene så skal kampen Viking – FCSB dømmes av ungareren Tamás Bognár, mens Wolfsberger – Molde dømmes av Rob Harvey fra Irland.

1) Tirsdag 23. august:

18:00 CET – Nicosia (Stádio GSP)
APOEL (CYP) – Djurgårdens IF (SWE)
Referee: Roi Reinshreiber (ISR, 1st Cat)
Assistant Referee 1: David Elias Biton (ISR)
Assistant Referee 2: Sagi Metzamber (ISR)
Fourth Official: Eitan Shmuelevitz (ISR)
UEFA Referee Observer: Pavle Radovanović (MNE)
UEFA Delegate: Balázs Makray (HUN)
UEFA Referee Liaison Officer: Cháris Kyríllou (CYP)

2) Torsdag 25. august:

19:00 CET – Cluj-Napoca (Stadionul Dr. Constantin Rădulescu)
CFR 1907 Cluj (ROU) – NK Maribor (SVN)
Referee: John Beaton (SCO, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Daniel McFarlane (SCO)
Assistant Referee 2: Douglas Potter (SCO)
Fourth Official: Steven McLean (SCO)
UEFA Referee Observer: Michal Beneš (CZE)
UEFA Delegate: Arturs Gaidels (LVA)
UEFA Referee Liaison Officer: Marian Mircea Salomir (ROU)

19:00 CET – Basel (St. Jakob-Park)
FC Basel 1893 (SUI) – PFK CSKA-Sofia (BUL)
Referee: António Emanuel de Carvalho Nobre (POR, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Pedro Ricardo Ferreira Ribeiro (POR)
Assistant Referee 2: Pedro Nuno de Sá Martins (POR)
Fourth Official: André Filipe Domingues da Silva Narciso (POR)
UEFA Referee Observer: Martin Ingvarsson (SWE)
UEFA Delegate: Octavian Goga (ROU)
UEFA Referee Liaison Officer: Jürg Burkhart (SUI)

19:00 CET – Enschede (De Grolsch Veste)
FC Twente (NED) – ACF Fiorentina (ITA)
Referee: Radu Marian Petrescu (ROU, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Radu Adrian Ștefan Ghinguleac (ROU)
Assistant Referee 2: Mircea Mihail Grigoriu (ROU)
Fourth Official: Marcel Bîrsan (ROU)
UEFA Referee Observer: Stefan Johannesson (SWE)
UEFA Delegate: Roy Cathcart (NIR)
UEFA Referee Liaison Officer: Gerard Hubers (NED)

19:00 CET – Stavanger (SR-Bank Arena)
Viking FK (NOR) – FC FCSB (ROU)
Referee: Tamás Bognár (HUN, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Balázs Buzás (HUN)
Assistant Referee 2: Péter Kóbor (HUN)
Fourth Official: Balázs Berke (HUN)
UEFA Referee Observer: Marco Borg (MLT)
UEFA Delegate: Tugomir Frajman (SVN)
UEFA Referee Liaison Officer: Hallgeir Pedersen (NOR)

19:00 CET – Prague (Fortuna Arena)
SK Slavia Praha (CZE) – RKS Raków Częstochowa (POL)
Referee: Craig Pawson (ENG, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Lee Betts (ENG)
Assistant Referee 2: Ian Hussin (ENG)
Fourth Official: Jarred Gavan Gillett (ENG)
UEFA Referee Observer: Shmuel Shteif (ISR)
UEFA Delegate: Ádonis Prokopíou (CYP)
UEFA Referee Liaison Officer: Jan Váňa (CZE)

19:00 CET – Be’er Sheva (Itztadion Ya’akov Turner Toto)
Hapoel Be’er Sheva FC (ISR) – Universitatea Craiova (ROU)
Referee: Erik Lambrechts (BEL, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Jo De Weirdt (BEL)
Assistant Referee 2: Mathias Hillaert (BEL)
Fourth Official: Wim Smet (BEL)
UEFA Referee Observer: Dejan Filipović (SRB)
UEFA Delegate: Iveta Bankova (BUL)
UEFA Referee Liaison Officer: Moshe Bohbot (ISR)

19:00 CET – Székesfehérvár (MOL Aréna Sóstó)
MOL Fehérvár FC (HUN) – 1. FC Köln (GER)
Referee: Ali Palabıyık (TUR, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Ceyhun Sesigüzel (TUR)
Assistant Referee 2: Kemal Yılmaz (TUR)
Fourth Official: Ümit Öztürk (TUR)
UEFA Referee Observer: Ichko Lozev (BUL)
UEFA Delegate: Tarik Shamel (ENG)
UEFA Referee Liaison Officer: Sándor Andó-Szabó (HUN)

19:00 CET – Viborg (Energi Viborg Arena)
Viborg FF (DEN) – West Ham United FC (ENG)
Referee: Harald Lechner (AUT, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Andreas Heidenreich (AUT)
Assistant Referee 2: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Fourth Official: Markus Hameter (AUT)
UEFA Referee Observer: Michael Thomas Ross (NIR)
UEFA Delegate: Karl Espen Eriksen (NOR)
UEFA Referee Liaison Officer: Lars Nordlund (DEN)

19:00 CET – Solna (Friends Arena)
AIK (SWE) – 1. FC Slovácko (CZE)
Referee: Donatas Rumšas (LTU, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Aleksandr Radiuš (LTU)
Assistant Referee 2: Dovydas Sužiedėlis (LTU)
Fourth Official: Robertas Valikonis (LTU)
UEFA Referee Observer: Stéphane Lannoy (FRA)
UEFA Delegate: Peter Oskam (NED)
UEFA Referee Liaison Officer: Peter Ekström (SWE)

19:00 CET – Klagenfurt am Wörthersee (Wörthersee Stadion)
Wolfsberger AC (AUT) – Molde FK (NOR)
Referee: Robert Harvey (IRL, 2nd Cat)
Assistant Referee 1: Emmett Dynan (IRL)
Assistant Referee 2: Darragh Keegan (IRL)
Fourth Official: Neil Doyle (IRL)
UEFA Referee Observer: Lucílio Cardoso Cortez Batista (POR)
UEFA Delegate: Felix Grigore (ROU)
UEFA Referee Liaison Officer: Jakob Bögner (AUT)

20:00 CET – Prishtina (Stadiumi Fadil Vokrri)
KF Ballkani (KOS) – FK Škupi 1927 (MKD)
Referee: István Vad (HUN, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Vencel Tóth (HUN)
Assistant Referee 2: István Albert (HUN)
Fourth Official: Ferenc Karakó (HUN)
UEFA Referee Observer: John Ferry (NIR)
UEFA Delegate: Rudolf Řepka (CZE)
UEFA Referee Liaison Officer: Drilon Rexhepi (KOS)

20:00 CET – Nice (Allianz Riviera)
OGC Nice (FRA) – Maccabi Tel Aviv FC (ISR)
Referee: Sascha Stegemann (GER, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Christian Gittelmann (GER)
Assistant Referee 2: Mark Borsch (GER)
Fourth Official: Christian Dingert (GER)
UEFA Referee Observer: Ognjen Valjić (BIH)
UEFA Delegate: Dennis Cruise (IRL)
UEFA Referee Liaison Officer: Louis Lungeri (FRA)

20:00 CET – Ta’ Qali (National Stadium)
Hamrun Spartans FC (MLT) – FK Partizan (SRB)
Referee: Jakob Kehlet (DEN, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Lars Hummelgaard (DEN)
Assistant Referee 2: Victor Skytte (DEN)
Fourth Official: Morten Krogh (DEN)
UEFA Referee Observer: Stefano Podeschi (SMR)
UEFA Delegate: Mark Bos (NED)
UEFA Referee Liaison Officer: Carmel Charles Agius (MLT)

20:00 CET – Brussels (Lotto Park)
RSC Anderlecht (BEL) – BSC Young Boys (SUI)
Referee: Serhiy Boyko (UKR, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Oleksandr Korniyko (UKR)
Assistant Referee 2: Oleksandr Zhukov (UKR)
Fourth Official: Yaroslav Kozyk (UKR)
UEFA Referee Observer: Marián Ružbarský (SVK)
UEFA Delegate: Victor Marius Radu (ROU)
UEFA Referee Liaison Officer: Tjorn De Wulf (BEL)

20:30 CET – Luxembourg (Stade de Luxembourg)
F91 Diddeleng (LUX) – KKS Lech Poznań (POL)
Referee: Nikola Dabanović (MNE, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Milutin Đukić (MNE)
Assistant Referee 2: Vladan Todorović (MNE)
Fourth Official: Miloš Bošković (MNE)
UEFA Referee Observer: Andrejs Sipailo (LVA)
UEFA Delegate: Fernand Meese (BEL)
UEFA Referee Liaison Officer: René Flenghi (LUX)

20:30 CET – Bratislava (Národný futbalový štadión)
ŠK Slovan Bratislava (SVK) – HŠK Zrinjski (BIH)
Referee: Mohammed Al-Hakim (SWE, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Fredrik Klyver (SWE)
Assistant Referee 2: Robin Wilde (SWE)
Fourth Official: Bojan Pandzic (SWE)
UEFA Referee Observer: Nicola Rizzoli (ITA)
UEFA Delegate: Luca Zorzi (SUI)
UEFA Referee Liaison Officer: Tomáš Mókoš (SVK)

20:45 CET – Belfast (National Football Stadium at Windsor Park)
Linfield FC (NIR) – RFS (LVA)
Referee: Matej Jug (SVN, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Matej Žunič (SVN)
Assistant Referee 2: Manuel Vidali (SVN)
Fourth Official: David Šmajc (SVN)
UEFA Referee Observer: Robert Schörgenhofer (AUT)
UEFA Delegate: Vignir Már Þormóðsson (ISL)
UEFA Referee Liaison Officer: Anthony Sharkey (NIR)

20:45 CET – Deurne (Bosuilstadion)
Royal Antwerp FC (BEL) – İstanbul Başakşehir FK (TUR)
Referee: Manuel Schüttengruber (AUT, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Robert Steinacher (AUT)
Fourth Official: René Eisner (AUT)
UEFA Referee Observer: Haim Jakov (ISR)
UEFA Delegate: Eduard Dervishaj Nelaj (ESP)
UEFA Referee Liaison Officer: Stijn Hutsebaut (BEL)

21:00 CET – Vienna (Allianz Stadion)
SK Rapid Wien (AUT) – FC Vaduz (LIE)
Referee: Rade Obrenovič (SVN, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Jure Praprotnik (SVN)
Assistant Referee 2: Grega Kordež (SVN)
Fourth Official: Alen Borošak (SVN)
UEFA Referee Observer: Helmut Fleischer (GER)
UEFA Delegate: Scott Struthers (SCO)
UEFA Referee Liaison Officer: Gerhard Gerstenmayer (AUT)

21:00 CET – Split (Stadion Poljud)
HNK Hajduk Split (CRO) – Villarreal CF (ESP)
Referee: Andris Treimanis (LVA, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Haralds Gudermanis (LVA)
Assistant Referee 2: Aleksejs Spasjonņikovs (LVA)
Fourth Official: Aleksandrs Golubevs (LVA)
UEFA Referee Observer: Fredy Fautrel (FRA)
UEFA Delegate: Philippe Prudhon (FRA)
UEFA Referee Liaison Officer: Edi Šunjić (CRO)

21:00 CET – Barcelos (Estádio Cidade de Barcelos)
Gil Vicente FC (POR) – AZ Alkmaar (NED)
Referee: Fran Jović (CRO, 1st Cat)
Assistant Referee 1: Hrvoje Radić (CRO)
Assistant Referee 2: Luka Pušić (CRO)
Fourth Official: Mario Zebec (CRO)
UEFA Referee Observer: Christopher Lautier (MLT)
UEFA Delegate: Hanna Bordyuhova (UKR)
UEFA Referee Liaison Officer: António Isidoro dos Santos Rodrigues (POR)