Det er ingen norske dommere i aksjon i andre kamp i andre kvalifiseringsrunde til Champions League. Men, vi har med en veileder og en delegat.

Terje Hauge har tatt turen til Finland for å være veileder for den belgiske dommeren Jonathan Lardot. I tillegg skal Espen Eriksen til Littauen for å holde kontroll som UEFA-delegat i kampen FK Sūduva (LTU) – FK Crvena zvezda (SRB).

Dommerteamet som kommer til Norge for å ta hånd om Rosenborg – Celtic kommer for øvrig fra Sveits. Hoveddommer er Sandro Schärer.

Her er dommeroppsettet, inkludert de tre kampene som gikk i går:

31 July 2018, 19:00 CET – Beer-Sheva (Itztadion Turner)
Hapoel Beer-Sheva FC (ISR) – GNK Dinamo (CRO)
Referee: François Letexier (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Mugnier (FRA)
Assistant Referee 2: Mehdi Rahmouni (FRA)
Fourth Official: Olivier Thual (FRA)
UEFA Referee Observer: Darko Čeferin (SVN)
UEFA Delegate: Leonid Kaloshin (RUS)

31 July 2018, 19:00 CET – Tiraspol (Stadionul Sheriff)
FC Sheriff Tiraspol (MDA) – KF Shkëndija (MKD)
Referee: Ville Nevalainen (FIN)
Assistant Referee 1: Ville Koskiniemi (FIN)
Assistant Referee 2: Mika Lamppu (FIN)
Fourth Official: Atte Jussila (FIN)
UEFA Referee Observer: Vítor Manuel Melo Pereira (POR)
UEFA Delegate: Christian Welander (SWE)

31 July 2018, 20:30 CET – Trnava (Štadión Antona Malatinského)
FC Spartak Trnava (SVK) – Legia Warszawa (POL)
Referee: Roi Reinshreiber (ISR)
Assistant Referee 1: Danny Krasikow (ISR)
Assistant Referee 2: Roy Hassan (ISR)
Fourth Official: Daniel Bar Natan (ISR)
UEFA Referee Observer: Alexandru Deaconu (ROU)
UEFA Delegate: Claude Runavot (FRA)

1 August 2018, 18:00 CET – Helsinki (Telia 5G Areena)
HJK Helsinki (FIN) – FC BATE Borisov (BLR)
Referee: Jonathan Lardot (BEL)
Assistant Referee 1: Frédéric Godelaine (BEL)
Assistant Referee 2: Florian Lemaire (BEL)
Fourth Official: Jan Boterberg (BEL)
UEFA Referee Observer: Terje Hauge (NOR)
UEFA Delegate: Camelia Nicolae (ROU)

1 August 2018, 19:00 CET – Herning (MCH Arena)
FC Midtjylland (DEN) – FC Astana (KAZ)
Referee: Juan Martínez Munuera (ESP)
Assistant Referee 1: Diego Barbero Sevilla (ESP)
Assistant Referee 2: César Manuel Noval Font (ESP)
Fourth Official: Mario Melero López (ESP)
UEFA Referee Observer: Gylfi Þór Orrason (ISL)
UEFA Delegate: Ádonis Prokopíou (CYP)

1 August 2018, 19:00 CET – Baku (Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionu)
Qarabağ FK (AZE) – FK Kukësi (ALB)
Referee: Peter Kráľovič (SVK)
Assistant Referee 1: Miroslav Benko (SVK)
Assistant Referee 2: Erik Weiss (SVK)
Fourth Official: Patrik Hrčka (SVK)
UEFA Referee Observer: Paulius Malžinskas (LTU)
UEFA Delegate: Antonio Talarico (ITA)

1 August 2018, 19:00 CET – Malmö (Swedbank Stadion)
Malmö FF (SWE) – CFR 1907 Cluj (ROU)
Referee: Andrew Dallas (SCO)
Assistant Referee 1: Graeme Stewart (SCO)
Assistant Referee 2: Douglas Ross (SCO)
Fourth Official: Donald Robertson (SCO)
UEFA Referee Observer: Lassin Isaksen (FRO)
UEFA Delegate: Jacob Erel (ISR)

1 August 2018, 19:30 CET – Marijampolė (ARVI Futbolo Arena)
FK Sūduva (LTU) – FK Crvena zvezda (SRB)
Referee: Tiago Bruno Lopes Martins (POR)
Assistant Referee 1: Luís André Ferreira Pinto Campos (POR)
Assistant Referee 2: Pedro Miguel Mota Almeida (POR)
Fourth Official: Luís Miguel Branco Godinho (POR)
UEFA Referee Observer: Matteo Simone Trefoloni (ITA)
UEFA Delegate: Karl Espen Eriksen (NOR)

1 August 2018, 20:00 CET – Felcsút (Puskás Akadémia Pancho Aréna)
MOL Vidi FC (HUN) – PFC Ludogorets 1945 (BUL)
Referee: Manuel Schüttengruber (AUT)
Assistant Referee 1: Robert Steinacher (AUT)
Assistant Referee 2: Andreas Rothmann (AUT)
Fourth Official: René Eisner (AUT)
UEFA Referee Observer: Raymond Ellingham (WAL)
UEFA Delegate: Gordon Pate (SCO)

1 August 2018, 20:00 CET – Basel (St. Jakob-Park)
FC Basel 1893 (SUI) – PAOK FC (GRE)
Referee: Paolo Valeri (ITA)
Assistant Referee 1: Alessandro Giallatini (ITA)
Assistant Referee 2: Alberto Tegoni (ITA)
Fourth Official: Maurizio Mariani (ITA)
UEFA Referee Observer: Vladimír Medveď (SVK)
UEFA Delegate: Jean-Paul Mievis (BEL)

1 August 2018, 20:30 CET – Graz (Merkur-Arena)
SK Sturm Graz (AUT) – AFC Ajax (NED)
Referee: Bartosz Frankowski (POL)
Assistant Referee 1: Marcin Boniek (POL)
Assistant Referee 2: Jakub Winkler (POL)
Fourth Official: Krzysztof Jakubik (POL)
UEFA Referee Observer: Martin Ingvarsson (SWE)
UEFA Delegate: Danijel Jošt (SVN)

1 August 2018, 20:45 CET – Trondheim (Lerkendal Stadion)
Rosenborg BK (NOR) – Celtic FC (SCO)
Referee: Sandro Schärer (SUI)
Assistant Referee 1: Bekim Zogaj (SUI)
Assistant Referee 2: Jonas Erni (SUI)
Fourth Official: Lukas Fähndrich (SUI)
UEFA Referee Observer: Luciano Luci (ITA)
UEFA Delegate: Eduard Kindle (LIE)