Ola Hobber Nilsen er tatt ut av UEFA til å dømme kampen Chelsea mot Maccabi Tel-Aviv i gruppespillet av UEFA Youth League. Med seg som assistentdommere har han Geir Oskar Isaksen og Eivin Hansen. Kampen spilles onsdag 16. september klokken 16.00.

UEFA Youth League er en konkurranse for U19-lag, og begynner med et gruppe spill bestående av 32 lag delt inn i åtte grupper. Disse 32 lagene er U19 til de lagene som er med i den ordinære Champions League.Vinnerne av hver gruppe går til åttendelsfinalen i turneringen, mens de åtte lagene som kommer på andreplass spiller Play Off mot åtte lag som kvalifiserer seg blant de nasjonale vinnerne i juniorklassene rundt om i Europa.

Her er dommerne til første runde i gruppespillet:

A| 15.09.2015, 15:00 CET (Saint-Germain-en-Laye)
Paris SG – Malmö FF
Referee: Sven Bindels (LUX)
Assistant Referee 1: Ricardo Fernandes (LUX)
Assistant Referee 2: David Mateus Santos (LUX)
Fourth Official: Stéphane Jochem (FRA)
UEFA Referee Observer: Laurent Duhamel (FRA)
UEFA Delegate: Paul Zaharia (ROU) mentored by Scott Struthers (SCO)

A| 15.09.2015, 16:00 CET (Madrid)
Real Madrid – Shakhtar Donetsk
Referee: Tiago Lopes Martins (POR)
Assistant Referee 1: Luis André Ferreira Pinto Campos (POR)
Assistant Referee 2: Pedro Miguel Mota Almeida (POR)
Fourth Official: Valentín Pizarro Gómez (ESP)
UEFA Referee Observer: Manuel Mejuto González (ESP)
UEFA Delegate: Márton Esterházy (HUN)

B| 15.09.2015, 16:00 CET (Wolfsburg)
VfL Wolfsburg – CSKA Moskva
Referee: Danilo Grujić (SRB)
Assistant Referee 1: Miodrag Zdravković (SRB)
Assistant Referee 2: Milan Pesović (SRB)
Fourth Official: Harm Osmers (GER)
UEFA Referee Observer: Lutz Michael Fröhlich (GER)
UEFA Delegate: Maksimas Bechterevas (LTU)

B| 15.09.2015, 14:00 CET (Eindhoven)
PSV Eindhoven – Manchester Utd.
Referee: Erik Lambrechts (BEL)
Assistant Referee 1: Karel De Rocker (BEL)
Assistant Referee 2: Jo De Weirdt (BEL)
Fourth Official: Dennis Higler (NED)
UEFA Referee Observer: Marinus Koopman (NED)
UEFA Delegate: Loukas Siotropos (GRE)

C| 15.09.2015, 15:00 CET (Istanbul)
Galatasaray – Atlético Madrid
Referee: Eitan Shmuelevitz (ISR)
Assistant Referee 1: Roy Hassan (ISR)
Assistant Referee 2: Avi Goldstain (ISR)
Fourth Official: Mert Guzenge (TUR)
UEFA Referee Observer: Murat Ilgaz (TUR)
UEFA Delegate: Siarhei Ilyich (BLR)

C| 15.09.2015, 16:00 CET (Seixal)
SL Benfica – FC Astana
Referee: Padraigh Sutton (IRL)
Assistant Referee 1: Robert Clarke (IRL)
Assistant Referee 2: Darragh Keegan (IRL)
Fourth Official: Bruno Miguel Alves Jesus (POR)
UEFA Referee Observer: Nuno Castro (POR)
UEFA Delegate: Gerhard Sager (SWE)

D| 15.09.2015, 18:00 CET (Manchester)
Manchester City – Juventus Turin
Referee: Andrew Dallas (SCO)
Assistant Referee 1: Jordan Stokoe (SCO)
Assistant Referee 2: David Roome (SCO)
Fourth Official: Ross Joyce (ENG)
UEFA Referee Observer: Peter Jones (ENG)
UEFA Delegate: Eamon Naughton (IRL)

D| 15.09.2015, 16:00 CET (Sevilla)
Sevilla FC – Borussia M’gladbach
Referee: Fabio Costa Verissimo (POR)
Assistant Referee 1: Antonio Godinho (POR)
Assistant Referee 2: Bruno Campos Rodrigues (POR)
Fourth Official: Jorge Figueroa Vázquez (ESP)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vazquez (ESP)
UEFA Delegate: Michal Mertinyák (SVK)

E| 16.09.2015, 14:00 CET (Leverkusen)
Bayer Leverkusen – BATE Borisov
Referee: Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)
Assistant Referee 1: Dennis W. Rasmussen (DEN)
Assistant Referee 2: Ole Kronlykke (DEN)
Fourth Official: Timo Gerach (GER)
UEFA Referee Observer: Stefan Messner (AUT)
UEFA Delegate: Alojzije Supraha (CRO)
Live Observation: Niclas (GER)

E| 16.09.2015, 16:00 CET (Roma)
AS Roma – FC Barcelona
Referee: Ali Palabiyik (TUR)
Assistant Referee 1: Fevzi Demirhan (TUR)
Assistant Referee 2: Serkan Olguncan (TUR)
Fourth Official: Federico La Penna (ITA)
UEFA Referee Observer: Charles Agius (MLT)
UEFA Delegate: Pavel Kolev (BUL)

F| 16.09.2015, 16:00 CET (Zagreb)
Dinamo Zagreb – Arsenal FC
Referee: Edin Jakupović (BIH)
Assistant Referee 1: Dalibor Drasković (BIH)
Assistant Referee 2: Goran Dujak (BIH)
Fourth Official: Zeljko Frković (CRO)
UEFA Referee Observer: Igor Pristovnik (CRO)
UEFA Delegate: Mikael Salzer (SWE)

F| 16.09.2015, 16:00 CET (Piraeus)
Olympiakos – Bayern München
Referee: Adrian Azzopardi (MLT)
Assistant Referee 1: Mitchell Scerri (MLT)
Assistant Referee 2: William Debattista (MLT)
Fourth Official: Christos Andronikidis (GRE)
UEFA Referee Observer: Christoforos Zografos (GRE)
UEFA Delegate: Denis Bastari (ALB)

G| 16.09.2015, 13:00 CET (Kyiv)
Dynamo Kyiv – FC Porto
Referee: Aleksandrs Anufrijevs (LVA)
Assistant Referee 1: Romans Platonovs (LVA)
Assistant Referee 2: Raimonds Tatriks (LVA)
Fourth Official: Ivan Bondar (UKR)
UEFA Referee Observer: Igor Ishchenko (UKR)
UEFA Delegate: Haris Govzden (BIH)

G| 16.09.2015, 16:00 CET (Surrey)
Chelsea FC – Maccabi Tel-Aviv
Referee: Ola Hobber Nilsen (NOR)
Assistant Referee 1: Geir Oskar Isaksen (NOR)
Assistant Referee 2: Eivin Hansen (NOR)
Fourth Official: Lee Swabey (ENG)
UEFA Referee Observer: Marcel Vanelshocht (BEL)
UEFA Delegate: Emil Ubias (CZE)

H| 16.09.2015, 16:00 CET (Valencia)
Valencia CF – Zenit
Referee: Alain Durieux (LUX)
Assistant Referee 1: Daniel Da Costa (LUX)
Assistant Referee 2: Tom Hansen (LUX)
Fourth Official: Saúl Ais Reig (ESP)
UEFA Referee Observer: Manuel López Fernández (ESP)
UEFA Delegate: Charles Grundie (NIR)

H| 16.09.2015, 16:00 CET (Gent)
KAA Gent – Olympique Lyon
Referee: Mitja Zganec (SVN)
Assistant Referee 1: Tomislav Pospeh (SVN)
Assistant Referee 2: Grega Kordez (SVN)
Fourth Official: Bram van Driessche (BEL)
UEFA Referee Observer: Hans Reijgwart (NED)
UEFA Delegate: Claus Christensen (DEN)