dommerklikkOla Hobber Nilsen skal dømme toppkampen i runde sju i Tippeligaen mellom Rosenborg og Viking. Trønderne leder serien, mens Viking ligger på fjerdeplass på tabellen. Dette kan imidlertid ha endret seg etter at dagens og morgendagens kamper (runde seks) er gjennomført.

Kampene i oversikten her spilles i perioden 23. – 25. april.

Som de fleste har fått med seg dømmer ikke Svein Oddvar Moen og hans team i runde seks, noe som skyldes at hele EM-teamet er i Frankrike på samling i regi av UEFA. Moen er imidlertid tilbake i runde sju med kampen Vålerenga – Start på Ullevål søndag kveld klokken 20:00.

Lørdag 23. april 2016 kl. 15:30
Strømsgodset TF – Bodø/Glimt
Sted: Marienlyst gml
Dommer: Svein-Erik Edvartsen, Hamar IL
Assistentdommer 1: Magnus Lundberg, Ringsaker IF
Assistentdommer 2: Jan Erik Engan, Loddefjord IL
4. dommer: Rohit Saggi, Drafn, SBK
Dommerveileder: Rune Pedersen, Sprint-Jeløy, SK
Kampdelegat: Njål Rønning, Valder, IL – Fotball

Lørdag 23. april 2016 kl. 18:00
Brann – Sogndal
Sted: Brann stadion
Dommer: Trond Ivar Døvle, Fjellhamar
Assistentdommer 1: Reidar M. Gundersen, Frisk-Asker, IF
Assistentdommer 2: Eivin Hansen, Grorud IL
4. dommer: Kai Erik Steen, Gneist, IL
Dommerveileder: Terje Hauge, Olsvik IL
Kampdelegat: Hallgeir Pedersen, Ålgård FK

Søndag 24. april 2016 kl. 15:30
Sarpsborg 08 – Molde
Sted: Sarpsborg st KG
Dommer: Ken Henry Johnsen, Husøy & Foynland IF
Assistentdommer 1: Sven Erik Midthjell, Eid IL
Assistentdommer 2: Tom Harald Grønevik, Gneist, IL
4. dommer: Anders Overgård Hauglund, Lokomotiv Oslo
Dommerveileder: Rune Pedersen, Sprint-Jeløy, SK
Kampdelegat: Terje Næss, Strømsgodset IF

Søndag 24. april 2016 kl. 18:00
Odd – Lillestrøm
Sted: Skagerak Arena
Dommer: Trygve Kjensli, Nesodden IF
Assistentdommer 1: Ivar Michael Jahr, Raufoss Fotball
Assistentdommer 2: Chriss Bjorøy, Bjarg, IL
4. dommer: Torkjell Jonsson Trædal, Gjelleråsen IF
Dommerveileder: Per Arne Larsgård, Sandefjord Ballklubb
Kampdelegat: Rune Nordby, Tveita IL

Rosenborg – Viking
Sted: Lerkendal stadion
Dommer: Ola Hobber Nilsen, Nordstrand IF
Assistentdommer 1: Geir-Oskar Isaksen, Ramfjord UIL Fotball
Assistentdommer 2: Morten Jensen, Fjellhamar
4. dommer: Thomas Solum Lystad, Kolstad Fotball
Dommerveileder: Kjell Alseth, Stjørdals-Blink Fotball
Kampdelegat: Jan Inge Tangen, SK Trygg/Lade

Aalesund – Tromsø
Sted: Color Line Stadion
Dommer: Espen Eskås, Bækkelagets SK
Assistentdommer 1: Kim Andre Johnsen, Enebakk
Assistentdommer 2: Anders Michael Velo, Furuset Fotball IF
4. dommer: Marius Hansen Grøtta, Malmefjorden IL
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold, Fet
Kampdelegat: Arne Flemmen, Molde FK

Søndag 24. april 2016 kl. 20:00
Vålerenga – Start
Sted: Ullevaal Stadion
Dommer: Svein Oddvar Moen, Haugar, SK
Assistentdommer 1: Kim Tomas Haglund, Navestad IF
Assistentdommer 2: Frank Andås, Gjøvik-Lyn, FK
4. dommer: Martin Lundby, Bøverbru IL
Dommerveileder: Jan Petter Randen, Hof IL
Kampdelegat: Tormod Larsen, Ranheim IL – Fotball Topp

Mandag 25. april 2016 kl. 19:00
Haugesund – Stabæk
Sted: Haugesund stadion
Dommer: Tommy Skjerven, Kaupanger IL
Assistentdommer 1: Leif Erik Opland, Byneset IL
Assistentdommer 2: Anders Olav Dale, Nordre Holsnøy IL
4. dommer: Kristoffer Hagenes, Hovding, TIL
Kampdelegat: Kjetil Næs, Rosendal TL