dommerklikkOnsdag og torsdag denne uken spilles 10. serierunde i Tippeligaen, noe som betyr at man gjør seg ferdig med den første tredelen av serien. Tabellen begynner å vise hvem som skal kjempe om medaljer og hvem som må jobbe litt hardere enn til nå for å unngå nedrykk.

En meget viktig kamp spilles på Aker stadion onsdag klokken 19 med Trygve Kjensli som dommer. Molde tar imot Strømsgodset, og begge lag trenger tre poeng for at de ikke skap miste los på Rosenborg. Kjensli har med seg Ivar Michael Jahr og Morten Jensen som assistentdommere og Marius Hansen Grøtta som fjerdedommer.

Runden inneholder også klassikeren LSK – Brann, hvor Ken Henry Johnsen er hoveddommer.

Her er dommeroppsettet for tiden serierunde i Tippeligaen:

Onsdag 11. mai 2016 kl. 19:00
Haugesund – Odd
Sted: Haugesund stadion
Dommer: Kai Erik Steen, Gneist, IL
Assistentdommer 1: Leif Erik Opland, Byneset IL
Assistentdommer 2: Jim Andre Dyb, Valder, IL – Fotball
4. dommer: Ørjan Vikene, Djerv 1919, SK
Dommerveileder: Per Arne Larsgård, Sandefjord Ballklubb
Kampdelegat: Kjell Hulby, Frogner

Molde – Strømsgodset TF
Sted: Aker stadion
Dommer: Trygve Kjensli, Nesodden IF
Assistentdommer 1: Ivar Michael Jahr, Raufoss Fotball
Assistentdommer 2: Morten Jensen, Fjellhamar
4. dommer: Marius Hansen Grøtta, Malmefjorden IL
Kampdelegat: Erik Lohne Reiersen, Larvik Turn Fotball

Bodø/Glimt – Vålerenga
Sted: Aspmyra stadion
Dommer: Tommy Skjerven, Kaupanger IL
Assistentdommer 1: Tom Harald Grønevik, Gneist, IL
Assistentdommer 2: Harald Strand, Midtbygdens IL – fotball
4. dommer: Henrik Ingwardo, Fet
Kampdelegat: Curt-Arne Lannerstedt, Skrim, IL

Lillestrøm – Brann
Sted: Åråsen stadion
Dommer: Ken Henry Johnsen, Husøy & Foynland IF
Assistentdommer 1: Magnus Lundberg, Ringsaker IF
Assistentdommer 2: Reidar M. Gundersen, Frisk-Asker, IF
4. dommer: Per Erik Haugen, Rælingen
Dommerveileder: Arild Haugstad, Faaberg Fotball
Kampdelegat: Geir Tjervåg, Haddal IL – Fotball
Sikkerhetsdelegat: Bjørn Furuheim, Norge – Fotball
Fadder: Geir Ellefsen, Norge – Fotball

Torsdag 12. mai 2016 kl. 19:00
Stabæk – Viking
Sted: Nadderud stadion
Dommer: Tore Hansen, Feda IL
Assistentdommer 1: Jon-Michael Knutsen, Løvenstad
Assistentdommer 2: Anders Olav Dale, Nordre Holsnøy IL
4. dommer: Christian Moen, Løvenstad
Dommerveileder: Ivar Ansgar Eriksen, Flint Fotball
Kampdelegat: Bernt Karl Ødegård, Giv Akt, IL

Sarpsborg 08 – Aalesund
Sted: Sarpsborg st KG
Dommer: Tom Harald Hagen, Grue IL
Assistentdommer 1: Sven Erik Midthjell, Eid IL
Assistentdommer 2: Dag Roger Nebben, Åsa IL
4. dommer: Henrik Andreas Grenå Pettersen, Gresvik IF
Dommerveileder: Rune Pedersen, Sprint-Jeløy, SK
Kampdelegat: Morten Engebretsen, Sørumsand

Sogndal – Tromsø
Sted: Fosshaugane Campus
Dommer: Svein Oddvar Moen, Haugar, SK
Assistentdommer 1: Kim Tomas Haglund, Navestad IF
Assistentdommer 2: Frank Andås, Gjøvik-Lyn, FK
4. dommer: Kristoffer Hagenes, Hovding, TIL
Dommerveileder: Arnor Dingen, Lyngbø SK
Kampdelegat: Vidar Hilmen, Øystre Slidre IL

Start – Rosenborg
Sted: Sparebanken Sør Arena
Dommer: Ola Hobber Nilsen, Nordstrand IF
Assistentdommer 1: Geir-Oskar Isaksen, Ramfjord UIL Fotball
Assistentdommer 2: Jan Erik Engan, Loddefjord IL
4. dommer: Marius Lien, Otra IL
Dommerveileder: Tore Aaland, Seljord IL
Kampdelegat: Frode Enge Hovdal, Sola FK