Mange spennende kamper i Oddsenligaen denne helgen, og mange spennende dommere står klare til lede kampene.

Ali Al-Hatem dømmer lørdagens oppgjør mellom de gamle storklubbene Lyn og Skeid i Oslo. Det er imidlertid lite storhet igjen sportslig, da Lyn ligger nederst på tabellen i Oddsenligaens avdeling 1, mens Skeid ligger utrygt til med kun tre lag bak seg, det samme antallet lag som rykker ned etter sesongen.

Med rangering i 3. divisjon ved sesongstart, og debutkamp i Oddsenligaen 2. mai i år, skal Jon Håversen allerede dømme sin 7. kamp når han mandag dømmer Strømsgodset 2 mot Raufoss i avdeling 2.

Daniel Higraff (bildet) tar hånd om Egersunds mot Odd 2 mandag i avdeling 3. Ullensaker/Kisa gikk på en lei smell i lokalderbyet mot Eidsvold Turn torsdag, og Egersunds kan dermed stikke litt av i toppen med seier. Odd 2 på sin side trenger poeng for ikke å ramle av i bunnstriden.

I avdeling 4 ser det meste ut til å være avgjort når det gjelder opprykk, til tross for at det fortsatt er 11 serierunder å spille. Kongsvinger valser over de andre lagene, og har en 12 poengs luke til neste lag. Magnus Koløy er dommer når Kongsvinger tar i mot Byåsen i helgen.

Avdeling 1:

Lørdag 15. august kl. 16:00:
LynSkeid Fotball
Sted: Bislett stadion
Dommer: Ali Al-HatemSkreia IL
Assistentdommer 1: Stian Røvig SletnerOppsal IF Fotball
Assistentdommer 2: Menhaj HaidariAbildsø IL
Dommerveileder: Jan Vincent JørgensenLanghus IL

HolmenKFUM
Sted: Holmen Arena
Dommer: Kristian RandenHof IL
Assistentdommer 1: Didar AkreiKurdistan FK
Assistentdommer 2: Philip AarskogHuk FK

Søndag 16. august kl. 16:00:
KjelsåsTromsdalen
Dommer: Tommy FrydenlundGjøvik-Lyn, FK
Assistentdommer 1: Magnus KoløyBjørndal IF
Assistentdommer 2: Imran TariqFuruset Fotball IF

UllernFinnsnes
Sted: Ullern kunstgress
Dommer: Ole-Alexander Ekeli ValenKråkerøy IL
Assistentdommer 1: Kim Tomas Laivindil KlevengenNesodden IF
Assistentdommer 2: Kenneth RingvoldRustad IL

Mandag 17. august  kl. 16:30:
Stabæk 2Harstad
Sted: Nadderud kunstgress 2
Dommer: Bård LindahlKløfta
Assistentdommer 1: André FernandesBærums Verk og Hauger Idrettsforening
Assistentdommer 2: Haron SiadHeming, IL

Mandag 17. august kl. 19:00:
GrorudVålerenga 2
Sted: Grorud kunstgress
Dommer: Henrik Andreas Grenå PettersenGresvik IF
Assistentdommer 1: Sebastian MikalsenSpydeberg IL
Assistentdommer 2: Shkodran DinajRilindja, IL

Mandag 17. august kl. 19:15
SenjaMjølner
Sted: Senja Stadion 1
Dommer: Vegar BallovarreSkjervøy IK
Assistentdommer 1: Andre ResvollFinnsnes IL
Assistentdommer 2: Martin GrimsboFløya, IF

Avdeling 2:

Lørdag 15. august kl. 16:00:
Drammen FKØrn Horten
Sted: Marienlyst gml
Dommer: Mohammad Usman AslamLier IL
Assistentdommer 1: Niklas Kvistad-HollundSkrim, IL
Assistentdommer 2: Tommy Bøe UrdahlLier IL

Søndag 16. august kl. 14:00:
Nybergsund IL TrysilAlta
Sted: Nybergsund stadion
Dommer: Tore Olsen HagelundReady
Assistentdommer 1: Morten HaugerudSkreia IL
Assistentdommer 2: Marcin JaskolskiLøten FK

Søndag 16. august kl. 16:00:
Gjøvik-LynFram
Sted: Gjøvik stadion
Dommer: Ola Skjørli OterhalsHamar IL
Assistentdommer 1: Arnfinn BottenDombås IL
Assistentdommer 2: Erland HarelandLesja IL

Kvik HaldenSprint-Jeløy
Sted: Halden stadion
Dommer: Ajdin MedicTrosvik IF
Assistentdommer 1: Jørgen LindbladEkholt BK
Assistentdommer 2: Tobias BengtsonTveter IL
Dommerveileder: Steinar FribergNylende IF

Søndag 16. august kl. 18:00:
MossNotodden
Sted: Melløs stadion
Dommer: Jørgen HaugenKurland
Assistentdommer 1: Anders BoddingHaga
Assistentdommer 2: Nicolai Bryhn DybvadFjellhamar
Dommerveileder: Ole Hartvik JohannessenNavestad IF

Mandag 17. august kl. 19:00:
LørenskogLillestrøm 2
Sted: Rolvsrud kunstgress
Dommer: Thomas LillebyBerg IL
Assistentdommer 1: Anders BoddingHaga
Assistentdommer 2: Jaffar Hussein SaidRælingen

Strømsgodset TF 2Raufoss
Sted: Marienlyst gml
Dommer: Jon Romuld HåversenSolbygg, FK
Assistentdommer 1: Bjørnar SmithIvrig, IL
Assistentdommer 2: Chris Robert ØvridFalk, SK
Dommerveileder: Geir ForsbergDrammens BK

Avdeling 3:

Torsdag 13. august kl. 19:00:
Ullensaker/KisaEidsvold TF 0 – 1
Sted: UKI Arena
Tilskuere: 1155
Dommer: Anders Overgård HauglundLokomotiv Oslo
Assistentdommer 1: Erland HarelandLesja IL
Assistentdommer 2: Sondre Sørensen KiellandFurnes Fotball
Dommerveileder: Per Aage ChristensenLillestrøm

Lørdag 15. august kl. 14:00:
VindbjartVidar
Sted: Moseidmoen gress
Dommer: Tim Nicolai FjellvangUlefoss SF
Assistentdommer 1: Marius LienOtra IL
Assistentdommer 2: Christian Næss OlsenRygene IL

Lørdag 15. august kl. 16:00:
OddaFløy
Sted: Odda stadion
Dommer: Sivert Ø. AmlandKringlebotn IL
Assistentdommer 2: Ruben HauglandTertnes Fotball Herrer

SolaArendal
Sted: Sola stadion
Dommer: Ola KellerhalsVaulen IL- fotball
Assistentdommer 1: Lukasz OlszewskiEgersunds IK
Assistentdommer 2: Kjell Arne LundinRandaberg IL – Fotball
Dommerveileder: Tore Kristian NybøVaulen IL- fotball

Søndag 16. august kl. 17:00:
FyllingsdalenDonn
Sted: Varden Amfi
Dommer: Mads Følstad SkarsemCharlottenlund Sportsklubb
Assistentdommer 1: Odd-Einar NervikFlatås IL
Assistentdommer 2: Ørjan StrandBjarg, IL
Dommerveileder: Arnor DingenLyngbø SK

Mandag 17. august kl. 18:00:
EgersundsOdd 2
Sted: Idrettsparken
Dommer: Daniel HigraffBrodd, Idrettslaget fotballgr.
Assistentdommer 1: Mischa KellerhalsOrre IL fotball
Assistentdommer 2: Yasin OkutanVaulen IL- fotball

Avdeling 4:

Lørdag 15. august kl. 14:00:
TræffStjørdals-Blink
Sted: Reknesbanen
Dommer: Even MyrheimEmblem IL – Fotball
Assistentdommer 1: Anders Skorpen-TrøenMalmefjorden IL
Assistentdommer 2: Lars Bjørnar FrostadFiksdal/Rekdal BK

Lørdag 15. august kl. 15:00:
HamKamFlorø
Sted: Briskeby
Dommer: Henrik IngwardoFet
Assistentdommer 1: Kim André ØsthagenStange SK
Assistentdommer 2: Kjartan ØxsethLunderseter IL

Lørdag 15. august kl. 16:00:
Aalesund 2Elverum
Sted: Color Line Stadion
Dommer: Mathias Smehus KringstadValder IL – Fotball
Assistentdommer 1: Martin SolheimSpjelkavik IL – Fotball
Assistentdommer 2: Øyvind Nesdal BirkelandHerd, Spk. – Fotball
Dommerveileder: Kåre Edmund ErlandsenHerd, Spk. – Fotball

KongsvingerByåsen TF
Sted: Gjemselund
Dommer: Magnus KoløyBjørndal IF
Assistentdommer 1: Kim Larsen BjeglerudSkreia IL
Assistentdommer 2: Yahya SwajetGrue IL
Dommerveileder: Per Håkon PettersenKongsvinger IL Toppfotball

NardoBrumunddal
Sted: Nissekollen kunstgras
Dommer: Thomas Solum LystadKolstad Fotball
Assistentdommer 1: Odd-Einar NervikFlatås IL
Assistentdommer 2: Elias HavenvidKolstad Fotball

Søndag 16. august kl. 14:00:
FørdeRødde
Sted: Førde stadion
Dommer: Jonny SkjervenKaupanger IL
Assistentdommer 1: Vegard YndestadEikefjord IL
Assistentdommer 2: Erlend Nondal LereimKaupanger IL

Søndag 16. august kl. 15:00:
Strindheim TFMolde 2
Sted: Strindheim Kunstgress
Dommer: Robert EggenTrønder-Lyn Idrettslag
Assistentdommer 1: Paul Daniel JohansenFreidig, SPK
Assistentdommer 2: Elias HavenvidKolstad Fotball
Dommerveileder: Thorbjørn AassRosenborg BK