Med VM-pause i Toppserien, står nye utfordringer for døren for FIFA-dommer Marte Sørø. Mandag dømmer hun sin første kamp i Oddsenligaen.

– Det er meget viktig for våre beste kvinnelige dommere å få matching på et så høyt nivå som mulig på herresiden. Dette vil gi Marte bra matching inn mot fremtidige internasjonale oppdrag, sier Geir Åge Holen, som er fagkonsulent i dommerseksjonen i NFF med spesielt ansvar for de kvinnelige dommerne.

Hos NFF er de derfor glade for å ha en kvinnelig dommer som holder nivået til å tre inn i Oddsenligaen.

– Vi på dommersektoren er meget fornøyd med at en av våre internasjonale dommere igjen får muligheten i Oddsenligaen, sier Holen til dommere.no.

Og det blir en innholdsrik uke. For torsdag 28. mai blir det internasjonalt oppdrag for Molde-dommeren, når hun leder Frankrike – Scotland. Dette er Frankrikes siste oppkjøringskamp foran VM i Kanada.

Her er dommeroppsettet for sjette runde i Oddsenligaen.

Avdeling 1

Torsdag 21. mai 2015 kl. 19:00
L
yn – KFUM 
Sted: Bislett stadion
Dommer: Henrik Andreas Grenå PettersenGresvik IF
Assistentdommer 1: Erland HarelandLesja IL
Assistentdommer 2: Sondre Sørensen KiellandFurnes Fotball
Dommerveileder: Per Aage ChristensenLillestrøm

Søndag 24. mai 2015 kl. 16:00
Harstad
 – Vålerenga 2 
Sted: Harstad stadion
Dommer: Tom-Jøran HenriksenKrokelvdalen IL
Assistentdommer 1: Pelle Werner HansenMelbo IL
Assistentdommer 2: Michael Wikestad PedersenLandsås, FK

Senja – Ullern
Sted: Senja Stadion 1
Dommer: Vegar BallovarreSkjervøy IK
Assistentdommer 1: Skule Ystad SkjeiCharlottenlund Sportsklubb
Assistentdommer 2: Martin GrimsboFløya, IF

Mandag 25. mai 2015 kl. 17:00
Holmen
 – Finnsnes 
Sted: Holmen Arena
Dommer: Shervin HeydaryLøten FK
Dommerveileder: Jan Vincent JørgensenLanghus IL

Grorud – Tromsdalen 
Sted: Grorud match kunstgress
Dommer: Kristian RandenHof IL

Mandag 25. mai 2015 kl. 18:00
Kjelsås – Skeid Fotball 
Sted: Grefsen kunstgress
Dommer: Tommy FrydenlundGjøvik-Lyn, FK

Tirsdag 26. mai 2015 kl. 16:00
Stabæk 2
 – Mjølner 
Sted: Nadderud kunstgress 2
Dommer: Christian MoenLøvenstad
Assistentdommer 1: Anders BoddingHaga
Assistentdommer 2: Nicolai Bryhn DybvadFjellhamar

Avdeling 2

Mandag 25. mai 2015 kl. 15:00
Gjøvik-Lyn – Alta
Sted: Gjøvik stadion
Dommer: Knut Ivar StrømstadRommen SK
Assistentdommer 1: Yahya SwajetGrue IL
Assistentdommer 2: Kim Larsen BjeglerudSkreia IL

Mandag 25. mai 2015 kl. 16:00
Drammen FK
 – Raufoss 
Sted: Marienlyst gml
Dommer: Rune NilsenNanset IF
Assistentdommer 1: Rune KjørstadSkrim, IL
Assistentdommer 2: Vegard HallingstadSkoger IL
Dommerveileder: Geir ForsbergDrammens BK

Ørn Horten – Sprint-Jeløy 
Sted: Lystlunden Stadion KG
Dommer: Jon Romuld HåversenSolbygg, FK
Assistentdommer 1: Stefhan SivertsenStridsklev IL
Assistentdommer 2: Rune Holtan FlathusKjapp IL
Dommerveileder: Knut Ole MyrbergTjøme IL

Mandag 25. mai 2015 kl. 18:00
Lørenskog
 – Fram 
Sted: Rolvsrud kunstgress
Dommer: Sulman HussainManglerud Star Fotball, IL

Kvik Halden – Notodden 
Sted: Halden stadion
Dommer: Jo Elias HaaveFaaberg Fotball
Dommerveileder: Ole Hartvik JohannessenNavestad IF

Tirsdag 26. mai 2015 kl. 19:00
Moss
 – Lillestrøm 2
Sted: Melløs stadion
Dommer: Magnus KoløyBjørndal IF
Assistentdommer 1: Imran TariqFuruset Fotball IF
Assistentdommer 2: Erik WestrømHuk FK
Dommerveileder: Steinar FribergNylende IF

Strømsgodset TF 2 – Nybergsund IL Trysil 
Sted: Marienlyst gml
Dommer: Ole-Martin LoeshagenNorderhov UIL
Assistentdommer 1: Hans Petter Sandtorv AndersenNore Neset IL
Assistentdommer 2: Personinfo ikke tilgjengeligSkrim, IL

Avdeling 3

Fredag 22. mai 2015 kl. 18:00
Vindbjart
 – Donn 
Sted: Moseidmoen gress
Dommer: Espen LarsenImås, IL
Assistentdommer 1: Marius LienOtra IL
Assistentdommer 2: Sten Kristian Kalleberg MydlandGiv Akt, IL

Egersunds – Vidar 
Sted: Idrettsparken
Dommer: Daniel HigraffBrodd, Idrettslaget fotballgr.
Assistentdommer 1: Mischa KellerhalsOrre IL fotball
Assistentdommer 2: Ivan DjuricHana IL

Lørdag 23. mai 2015 kl. 14:00
Odda
 – Arendal 
Sted: Odda stadion
Dommer: Sivert Ø. AmlandKringlebotn IL
Assistentdommer 1: Ruben HauglandTertnes Fotball Herrer
Assistentdommer 2: Ørjan StrandBjarg, IL

Lørdag 23. mai 2015 kl. 16:00
Vard Haugesund
 – Eidsvold TF
Sted: Haugesund stadion
Dommer: Ørjan VikeneDjerv 1919, SK
Assistentdommer 1: Kim AnderssonTasta IL
Assistentdommer 2: Jan-Erik TimmHavdur, IL
Dommerveileder: Arve FløysvikDjerv 1919, SK

Mandag 25. mai 2015 kl. 18:00
Fyllingsdalen
 – Fana
Sted: Varden Amfi
Dommer: Andre Knudsen ArnholtErdal IL
Assistentdommer 1: Bjørn-Ketil OlsenHovding, TIL
Assistentdommer 2: Jan Terje ErichsenBergen Nord, FK – Fotball
Dommerveileder: Jan Harry VallestadFyllingsdalen FK

Sola – Ullensaker/Kisa 
Sted: Sola stadion
Dommer: Ola KellerhalsVaulen IL- fotball
Assistentdommer 1: Simon Folkestad FørlandNord, SK – Fotball
Assistentdommer 2: Khalil KarrouchForus og Gausel IL

Tirsdag 26. mai 2015 kl. 18:00
Fløy
 – Odd 2 
Sted: Flekkerøy kunstgress Colorlinebanen
Dommer: Raymond NybergStridsklev IL
Assistentdommer 1: Hussein Al-KharasaniTveit IL
Assistentdommer 2: Marius LienOtra IL

Avdeling 4

Lørdag 23. mai 2015 kl. 14:30
HamKam – Molde 2
Sted: Briskeby
Dommer: Tore Olsen HagelundReady
Assistentdommer 1: Erland HarelandLesja IL
Assistentdommer 2: Jan Birger HammerdalRoterud IL

Mandag 25. mai 2015 kl. 16:00
Træff
 – Florø 
Sted: Reknesbanen
Dommer: Marte SørøMolde FK
Assistentdommer 1: Eirik Hyldbakk FuruClausenengen Fotballklubb
Assistentdommer 2: Karl Edvard BrendskagDahle IL
Dommerveileder: Bjørn Magne MyklebustMolde FK

Mandag 25. mai 2015 kl. 16:30
Førde
 – Elverum 
Sted: Førde stadion
Dommer: Vebjørn Nord HauglandEid IL
Assistentdommer 1: Asbjørn Kjetil Grinde HåreFjøra FK
Assistentdommer 2: Frank HeggestadVeitastrond IL
Dommerveileder: Robert EndestadTempo FK

Mandag 25. mai 2015 kl. 18:00
Nardo
 – Stjørdals-Blink 
Sted: Nissekollen kunstgras
Dommer: Robert EggenTrønder-Lyn Idrettslag
Assistentdommer 1: Sondre DahleHeimdal Fotballklubb
Assistentdommer 2: Elias HavenvidKolstad Fotball
Dommerveileder: Stig Rune KrokdalOrkanger IF

Kongsvinger – Brumunddal
Sted: Gjemselund
Dommer: Henrik IngwardoFet
Assistentdommer 1: Stian Røvig SletnerOppsal IF Fotball
Assistentdommer 2: Menhaj HaidariAbildsø IL
Dommerveileder: Per Håkon PettersenKongsvinger IL Toppfotball

Rødde – Byåsen TF
Sted: Heimdal kunstgress
Dommer: Mads Følstad SkarsemCharlottenlund Sportsklubb
Assistentdommer 1: Mathias StøfringshaugVerdal IL
Assistentdommer 2: Odd-Einar NervikFlatås IL
Dommerveileder: Frode KvamStrindheim IL

Tirsdag 26. mai 2015 kl. 18:00
Aalesund 2
 – Strindheim TF 
Sted: Color Line Stadion
Dommer: Marius Hansen GrøttaGneist, IL
Assistentdommer 1: Fredrik LøkenBrattvåg IL – Fotball
Assistentdommer 2: Jan Erik BrattebergØrsta IL – Fotball