dommerklikkSvein Oddvar Moen er ikke uventet med på listen over dommerne UEFA satser på fram mot VM i Russland i 2018. 20 navn er med på lista, og disse skal alle være med på et FIFA-seminar i Zürich fra 19. til 23. september.
Disse dommerne blir helt sikkert prioritert i VM-kvalifiseringen som starter opp allerede 4. september. Da spiller Norge hjemmekamp mot Tyskland.
Her er dommerne på den 20 manns lange lista over dommerne som kjemper om å bli blant UEFAs dommerteam i mesterskapet.

1. Felix Brych (GER, 1975)
2. Cuneyt Cakir (TUR, 1976)
3. Mark Clattenburg (ENG, 1975)
4. William Collum (SCO, 1979)
5. Jonas Eriksson (SWE, 1974)
6. Ovidiu Hategan (ROU, 1980)
7. Sergei Karasev (RUS, 1979)
8. Viktor Kassai (HUN, 1975)
9. Pavel Kralovec (CZE, 1977)
10. Bjorn Kuipers (NED, 1973)
11. Antonio Mateu Lahoz (ESP, 1977)
12. Szymon Marciniak (POL, 1981)
13. Milorad Mazic (SRB, 1973)
14. Svein Oddvar Moen (NOR, 1979)
15. Nicola Rizzoli (ITA, 1971)
16. Gianluca Rocchi (ITA, 1973)
17. Anastasios Sidiropoulos (GRE, 1979)
18. Damir Skomina (SVN, 1976)
19. Artur Soares Dias (POR, 1979)
20. Clement Turpin (FRA, 1982)

1) Oversikten på kvalifiseringsgruppene og åpningskampene er hentet fra UEFAs hjemmesider:

Group A: Netherlands, France*, Sweden*, Bulgaria, Belarus, Luxembourg
Group B: Portugal*, Switzerland*, Hungary*, Faroe Islands, Latvia, Andorra
Group C: Germany* (holders), Czech Republic*, Northern Ireland*, Norway, Azerbaijan, San Marino
Group D: Wales*, Austria*, Serbia, Republic of Ireland*, Moldova, Georgia
Group E: Romania*, Denmark, Poland*, Montenegro, Armenia, Kazakhstan
Group F: England*, Slovakia*, Scotland, Slovenia, Lithuania, Malta
Group G: Spain*, Italy*, Albania*, Israel, FYR Macedonia, Liechtenstein
Group H: Belgium*, Bosnia and Herzegovina, Greece, Estonia, Cyprus, Gibraltar
Group I: Croatia*, Iceland*, Ukraine*, Turkey*, Finland, Kosovo

Russia qualify for finals as hosts

Opening fixtures 

4 September
Group C: San Marino v Azerbaijan (18:00), Czech Republic v Northern Ireland (20:45), Norway v Germany (20:45)
Group E: Denmark v Armenia (18:00), Kazakhstan v Poland (18:00), Romania v Montenegro (20:45)
Group F: Lithuania v Slovenia (18:00), Slovakia v England (18:00), Malta v Scotland (20:45)

5 September
Group D: Georgia v Austria (18:00), Serbia v Republic of Ireland (20:45), Wales v Moldova (20:45)
Group G: Albania v FYR Macedonia (20:45), Israel v Italy (20:45), Spain v Liechtenstein (20:45)
Group I: Croatia v Turkey (20:45), Ukraine v Iceland (20:45), Finland v Kosovo (20:45)

6 September
Group A: Belarus v France (20:45), Bulgaria v Luxembourg (20:45), Sweden v Netherlands (20:45)
Group B: Andorra v Latvia (20:45), Faroe Islands v Hungary (20:45), Switzerland v Portugal (20:45)
Group H: Bosnia and Herzegovina v Estonia (20:45), Cyprus v Belgium (20:45), Gibraltar v Greece (20:45)

• The nine group winners advance directly to the final tournament.
• The eight runners-up with the best record against the teams first, third, fourth and fifth in their groups proceed to play-offs to decide the remaining four European berths.