Det blir et dommerteam fra Nederland som leder kampen i Europaligaen mellom Rosenborg og Zenit torsdag 2. november.

Serdar Gözübüyük dømmer til vanlig i æresdivisjonen i Nederland, og seneste internasjonale oppdrag som hoveddommer var i september i Europaligan. Det var et oppgjør mellom Austria Wien og AC Milan.

Med seg som assistenter har han:
AD1: Davie Goossens (NED)
AD2: Bas van Dongen (NED)
AAR1: Dennis Higler (NED)

AAR2: Allard Lindhout (NED)

Fjerdedommer: Jan Vries (NED)

1) Her er fullstendig dommeroppsett:

Group A, 2 November 2017, 19:00 CET
Eden Arena, Prague (CZE)

SK Slavia Praha – Villarreal CF
Referee: Robert Madden (SCO)
Assistant Referee 1: David McGeachie (SCO)
Assistant Referee 2:  Alan Mulvanny (SCO)

Additional Assistant Referee 1: Donald Robertson (SCO)

Additional Assistant Referee 2: Nicholas Walsh (SCO)

Fourth Official: Stuart Stevenson (SCO)

Group A, 2 November 2017, 19:00 CET
Netanya Municipal Stadium, Netanya (ISR)

Maccabi Tel-Aviv – FK Astana
Referee: Paweł Raczkowski (POL)
Assistant Referee 1: Michal Obukowicz (POL)
Assistant Referee 2: Tomasz Listkiewicz (POL)

Additional Assistant Referee 1: Tomasz Musiał (POL)

Additional Assistant Referee 2: Tomasz Kwiatkowski (POL)

Fourth Official: Radosław Siejka (POL)

Group B, 2 November 2017, 19:00 CET
Stade de Suisse, Berne (SUI)

BSC Young Boys  – FC Dynamo Kyiv
Referee:  Tony Chapron (FRA)
Assistant Referee 1: Frédéric Cano (FRA)
Assistant Referee 2: Bertrand Jouannaud (FRA)

Additional Assistant Referee 1: Frank Schneider (FRA)

Additional Assistant Referee 2:  Karim Abed (FRA)

Fourth Official: Eric Danizan (FRA)

Group B, 2 November 2017, 19:00 CET
Stadion FK Partizan, Belgrade (SRB)

FK Partizan – KS Skënderbeu
Referee: Carlos Del Cerro Grande (ESP)
Assistant Referee 1: Juan Carlos Yuste Jiménez (ESP)
Assistant Referee 2: Roberto Alonso Fernández (ESP)

Additional Assistant Referee 1: José María Sánchez Martínez (ESP)

Additional Assistant Referee 2: Santiago Jaime Latre (ESP)

Fourth Official: Javier Aguilar Rodríguez (ESP)

Group C, 2 November 2017, 19:00 CET
Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Istanbul (TUR)

İstanbul Başakşehir – 1899 Hoffenheim
Referee: Harald Lechner (AUT)
Assistant Referee 1: Andreas Heidenreich (AUT)
Assistant Referee 2: Maximilian Kolbitsch (AUT)

Additional Assistant Referee 1: Alexander Harkam (AUT)

Additional Assistant Referee 2: Julian Weinberger (AUT)

Fourth Official: Andreas Staudinger (AUT)

Group C, 2 November 2017, 19:00 CET
Ludogorets Arena, Razgrad (BUL)

PFC Ludogorets – Sporting Braga
Referee: Vladislav Bezborodov (RUS)
Assistant Referee 1:  Valeri Danchenko (RUS)
Assistant Referee 2: Maksim Gavrilin (RUS)

Additional Assistant Referee 1: Krill Levnikov (RUS)

Additional Assistant Referee 2:  Igor Fedotov (RUS)

Fourth Official: Aleksei Lunev (RUS)

Group D, 2 November 2017, 19:00 CET
Stadion HNK Rijeka, Rijeka (CRO)

HNK Rijeka – Austria Wien
Referee: Jakob Kehlet (DEN)
Assistant Referee 1: Henrik Larsen (DEN)
Assistant Referee 2: Heine Sørensen (DEN)

Additional Assistant Referee 1: Michael Tykgaard (DEN)

Additional Assistant Referee 2: Jens Maae (DEN)

Fourth Official: Lars Rix (DEN)

Group D, 2 November 2017, 19:00 CET
Olympic Athletic Center of Athens «Spyros Louis», Athens (GRE)

AEK Athens – AC Milan
Referee: Manuel de Sousa (POR)
Assistant Referee 1: Álvaro Mesquita (POR)
Assistant Referee 2: Ricardo Santos (POR)

Additional Assistant Referee 1: Luis Godinho (POR)

Additional Assistant Referee 2: Fabio Veríssimo (POR)

Fourth Official: Nuno Pereira (POR)

Group E, 2 November 2017, 19:00 CET
GSP, Nicosia (CYP)

Apollon Limassol – Atalanta Bergamasca Calcio 
Referee: Andris Treimanis (LVA)
Assistant Referee 1: Haralds Gudermanis (LVA)
Assistant Referee 2: Aleksejs Spasjonnikovs (LVA)

Additional Assistant Referee 1: Aleksandrs Golubevs (LVA)

Additional Assistant Referee 2: Edgars Malcevs (LVA)

Fourth Official: Raimonds Tatriks (LVA)

Group E, 2 November 2017, 19:00 CET
Stade de Lyon, Décines (FRA)

Olympique Lyonnais – Everton FC 
Referee: Orel Grinfled (ISR)
Assistant Referee 1: Danny Krasikow (ISR)
Assistant Referee 2: Roy Hassan (ISR)

Additional Assistant Referee 1: Eli Hacmon (ISR)

Additional Assistant Referee 2: Ziv Adler (ISR)

Fourth Official: Amihay Yehoshua Mozes (ISR)

Group F, 2 November 2017, 19:00 CET
Telia Parken, Copenhagen (DEN)

FC København – FC Fastav Zlín
Referee: Nikola Dabanović (MNE)
Assistant Referee 1: Milovan Đukić (MNE)
Assistant Referee 2: Jovica Tatar (MNE)

Additional Assistant Referee 1: Miloš Bošković (MNE)

Additional Assistant Referee 2: Milovan Milacić (MNE)

Fourth Official: Aleksandar Đikanović (MNE)

Group F, 2 November 2017, 19:00 CET
Stadion Lokomotiv, Moskov (RUS)

Lokomotiv Moskva – FC Sheriff Tiraspol
Referee: Sébastien Delferiere (BEL)
Assistant Referee 1:  Yves De Neve (BEL)
Assistant Referee 2: Jo de Weirdt (BEL)

Additional Assistant Referee 1: Lawrence Visser (BEL)

Additional Assistant Referee 2: Alexandre Boucaut (BEL)

Fourth Official: Kevin Monteny (BEL)

Group G, 2 November 2017, 21:05 CET
Arena Națională, Bucharest (ROU)

FCSB – Hapoel Beer-Sheva
Referee: Halis Özkahya (TUR)
Assistant Referee 1: Çem Satman (TUR)
Assistant Referee 2:  Ekrem Kan (TUR)

Additional Assistant Referee 1: Ali Palabıyık (TUR)

Additional Assistant Referee 2: Yasar Kemal Ugurlu (TUR)

Fourth Official: Kerem Ersoym (TUR)

Group G, 2 November 2017, 21:05 CET
Stadion Města Plzně, Plzeň (CZE)

FC Viktoria Plzeň – FC Lugano
Referee: Jonathan Lardot (BEL)
Assistant Referee 1: Frédéric Godelaine (BEL)
Assistant Referee 2: Laurent Conotte (BEL)

Additional Assistant Referee 1: Bart Vertenten (BEL)

Additional Assistant Referee 2: Nathan Verboomen (BEL)

Fourth Official: Thibaud Nijssen (BEL)

Group H, 2 November 2017, 21:05 CET
Emirates Stadium, London (ENG)

Arsenal FC – FK Crvena Zvezda 
Referee: Luca Banti (ITA)
Assistant Referee 1: Lorenzo Manganelli (ITA)
Assistant Referee 2: Fabiano Preti (ITA)

Additional Assistant Referee 1: Paolo Valeri (ITA)

Additional Assistant Referee 2: Daniele Doveri (ITA)

Fourth Official: Andrea Crispo (ITA)

Group H, 2 November 2017, 21:05 CET
RheinEnergieStadion, Cologne (GER)

1. F Köln 01/07 – BATE Borisov
Referee: Aleksandar Stavrev (MKD)
Assistant Referee 1: Marjan Kirovski (MKD)
Assistant Referee 2:  Dejan Kostadinov (MKD)

Additional Assistant Referee 1: Dimitar Meckarovski (MKD)

Additional Assistant Referee 2: Dejan Jakimovski (MKD)

Fourth Official: Nikola Karakolev (MKD)

Group I, 2 November 2017, 21:05 CET
Estádio D. Afonso Henriques, Guimaraes (POR)

Vitória SC – Olympique de Marseille
Referee: Tamás Bognár (HUN)
Assistant Referee 1: Balázs Buzás (HUN)
Assistant Referee 2: Theodoros Georgiou (HUN)

Additional Assistant Referee 1: Ádám Farkas (HUN)

Additional Assistant Referee 2: Péter Solymosi (HUN)

Fourth Official: Péter Kóbor (HUN)

Group I, 2 November 2017, 21:05 CET
Stadion Salzburg, Salzburg (AUT)

FC Salzburg – Konyaspor Kulübü
Referee: Paolo Silvio Mazzoleni (ITA)
Assistant Referee 1: Matteo Passeri (ITA)
Assistant Referee 2: Alessandro Costanzo (ITA)

Additional Assistant Referee 1: Marco Guida (ITA)

Additional Assistant Referee 2: Marco Di Bello (ITA)

Fourth Official: Ciro Carbone (ITA)

Group J, 2 November 2017, 21:05 CET
Estadio de San Mamés, Bilbao (ESP)

Athletic Club  – Östersunds FK 
Referee: Pawel Gil (POL)
Assistant Referee 1:  Konrad Sapela (POL)
Assistant Referee 2: Marcin Borkowski (POL)

Additional Assistant Referee 1: Jaroslaw Przybyl (POL)

Additional Assistant Referee 2: Piotr Lasyk (POL)

Fourth Official: Adam Kupsik (POL)

Group J, 2 November 2017, 21:05 CET
Olympiastadion, Berlin (GER)

Hertha BSC – FC Zorya
Referee:  John Beaton (SCO)
Assistant Referee 1: Douglas Potter (SCO)
Assistant Referee 2: Sean Carr (SCO)

Additional Assistant Referee 1: Kevin Clancy (SCO)

Additional Assistant Referee 2: Steven McLean (SCO)

Fourth Official: Jordan Stokoe (SCO)

Group K, 2 November 2017, 21:05 CET
Stadio Olimpico, Rome (ITA)

SS Lazio – OGC Nice
Referee: Jesús Gil Manzano (ESP)
Assistant Referee 1: Ángel Nevado Rodríguez (ESP)
Assistant Referee 2: Teodoro Sobrino Magán (ESP)

Additional Assistant Referee 1: Alejandro José Hernández Hernández (ESP)

Additional Assistant Referee 2: Ricardo De Burgos Bengoetxea (ESP)

Fourth Official: Roberto Díaz Pérez Del Palomar (ESP)

Group K, 2 November 2017, 21:05 CET
Gelredome, Arnhem (NED)

SBV Vitesse  – SV Zulte Waregem
Referee: Yevhen Aranovskiy (UKR)
Assistant Referee 1: Oleksandr Voytyuk (UKR)
Assistant Referee 2: Serhiy Bekker (UKR)

Additional Assistant Referee 1: Serhiy Boiko (UKR)

Additional Assistant Referee 2: Anatoliy Abdula (UKR)

Fourth Official: Semen Shlonchak (UKR)

Group L, 2 November 2017, 21:05 CET
Lerkendal Stadion, Trondheim (NOR)

Rosenborg BK – FC Zenit 
Referee: Serdar Gözübüyük (NED)
Assistant Referee 1: Davie Goossens (NED)
Assistant Referee 2: Bas van Dongen (NED)

Additional Assistant Referee 1: Dennis Higler (NED)

Additional Assistant Referee 2: Allard Lindhout (NED)

Fourth Official: Jan Vries (NED)

Group L, 2 November 2017, 21:05 CET
Estadio Municipal de Anoeta, San Sebastián (ESP)

Real Sociedad – FK Vardar 
Referee: Robert Schörgenhofer (AUT)
Assistant Referee 1: Markus Gutschi (AUT)
Assistant Referee 2: Roland Riedel (AUT)

Additional Assistant Referee 1: Manuel Schüttengruber (AUT)

Additional Assistant Referee 2: Rene Eisner (AUT)

Fourth Official: Andreas Witschnigg (AUT)