Kent Ove Hammer fra Kolstad Fotball åpner femte serierunde i Oddsen-ligaen med Byåsen – Træff torsdag. Samme mann dømmer også Molde 2 mot Aalesund 2 mandag, og har dermed fått to kamper i denne serierunde.

Ellers bærer runden preg av at 16. mai er fotballens festdag, da det er satt opp mange lokaloppgjør. Ullern – Kjelsås dømmes av Knut Ivar Strømstad, Donn – Fløy av Marius Lien og Brummundal – Ham/Kam av Henrik Andreas Grenå Pettersen, bare for å nevne noen. 

Her er fullstendig oppsett:

Chapter 1. Avdeling 1

Fredag 15. mai kl. 16:30
Skeid Fotball – Harstad
Sted: Nordre Åsen kunstgress
Dommer: Ajdin Medic, Trosvik IF
Assistentdommer 1: Daniel Augdahl, Kråkerøy IL
Assistentdommer 2: Tobias Bengtson, Tveter IL
Dommerveileder: Per Aage Christensen, Lillestrøm

Lørdag 16. mai kl. 13:00
Tromsdalen – Holmen 
Sted: TUIL Arena
Dommer: Adrian Gjendemsjø, Tertnes Fotball Herrer
Assistentdommer 1: Anniken Haugen, Junkeren IK – Fotball
Assistentdommer 2: Tom-Jøran Henriksen, Krokelvdalen IL
Dommerveileder: Sverre Lennart Isaksen, Tromsø IL

Lørdag 16. mai kl. 16:00
Ullern – Kjelsås 
Sted: Ullern kunstgress
Dommer: Knut Ivar Strømstad, Rommen SK
Assistentdommer 1: Imran Tariq, Furuset Fotball IF
Assistentdommer 2: Erik Westrøm, Huk FK

Finnsnes – Senja
Sted: Finnsnes Stadion
Dommer: Ole Martin Loe, Stakkevollan IF
Assistentdommer 1: Frank Henneman, Bjarg, IL
Assistentdommer 2: Skule Ystad Skjei, Charlottenlund Sportsklubb

Mjølner – Grorud
Sted: Narvik kunstgress
Dommer: Kim-Runar Dalberg Olsen, Kattfjord Sportsklubb
Assistentdommer 1: Anders Johan Knutsen, Ballangen Fotballklubb
Assistentdommer 2: Reinulf Svendsen, Landsås, FK
Dommerveileder: Viggo Berg, Hardhaus, SK

Mandag 18. mai kl. 19:00
KFUM – Stabæk 2 
Sted: KFUM-Arena
Dommer: Kristian Randen, Hof IL
Dommerveileder: Bernt Håvard Bruheim, Sprint-Jeløy, SK

Vålerenga 2 – Lyn
Sted: Vallhall
Dommer: Jørgen Haugen, Kurland
Assistentdommer 1: Nicolai Bryhn Dybvad, Fjellhamar
Assistentdommer 2: Anders Bodding, Haga
Dommerveileder: Jan Vincent Jørgensen, Langhus IL

 

Chapter 2. Avdeling 2

Lørdag 16. mai kl. 16:00
Nybergsund IL Trysil – Moss 
Sted: Nybergsund stadion
Dommer: Bård Lindahl, Kløfta
Assistentdommer 1: Morten Haugerud, Skreia IL
Assistentdommer 2: Marcin Jaskolski, Løten FK

Notodden – Gjøvik-Lyn
Sted: Idrettsparken KG Notodden
Dommer: Espen Larsen, Imås, IL
Assistentdommer 1: Rollef Flathus, Kjapp IL
Assistentdommer 2: Rune Holtan Flathus, Kjapp IL

Fram – Drammen FK
Sted: Framparken
Dommer: Tim Nicolai Fjellvang, Ulefoss SF
Assistentdommer 1: Bjørnar Smith, Ivrig, IL
Assistentdommer 2: Edis Sistek, Fevang FK

Sprint-Jeløy – Lørenskog
Sted: Bellevue KG
Dommer: Ali Al-Hatem, Skreia IL
Assistentdommer 1: Kim Larsen Bjeglerud, Skreia IL
Assistentdommer 2: Yahya Swajet, Grue IL

Raufoss – Kvik Halden
Sted: Raufoss Storhall
Dommer: Anders Overgård Hauglund, Lokomotiv Oslo
Assistentdommer 1: Henrik Skjevestad, Ready
Assistentdommer 2: Stian Røvig Sletner, Oppsal IF Fotball

Mandag 18. mai kl. 16:00
Alta – Strømsgodset TF 2
Sted: Finnmarkshallen
Dommer: Peder Andre Amundsen, Skjervøy IK
Assistentdommer 1: Tom Egil Olsen, Tverrelvdalen IL
Assistentdommer 2: Lars-Johan Larsen, Bossekop UL

Mandag 18. mai kl. 19:00
Lillestrøm 2 – Ørn Horten
Sted: LSK-hallen
Dommer: Ole-Alexander Ekeli Valen, Kråkerøy IL
Assistentdommer 1: Sebastian Mikalsen, Spydeberg IL
Assistentdommer 2: Shkodran Dinaj, Rilindja, IL

 

Chapter 3. Avdeling 3

Lørdag 16. mai kl. 14:00
Fana – Odda 
Sted: Nesttun Kunstgress 1
Dommer: Marius Hansen Grøtta, Gneist, IL
Assistentdommer 1: Abdulhadi Al-Fahad, Gneist, IL
Assistentdommer 2: René Nordvik, Nore Neset IL
Dommerveileder: Terje Berentsen, Lyngbø SK

Eidsvold TF – Sola
Sted: Myhrer 1
Dommer: Shervin Heydary, Løten FK
Dommerveileder: Per Håkon Pettersen, Kongsvinger IL Toppfotball

Lørdag 16. mai kl. 15:00
Vidar – Vard Haugesund 
Sted: Lassa gress
Dommer: Cosmin Dima, Ferkingstad IL
Assistentdommer 1: Sabri Cetintas, Sandnes Ulf
Assistentdommer 2: Mischa Kellerhals, Orre IL fotball
Dommerveileder: Lisbeth Hoch Lode, Frøyland IL

Ullensaker/Kisa – Vindbjart
Sted: UKI Arena
Dommer: Sulman Hussain, Manglerud Star Fotball, IL
Assistentdommer 1: Samir Taghizadeh, Tveita IL
Assistentdommer 2: Menhaj Haidari, Abildsø IL

Donn – Fløy
Sted: Kristiansand stadion
Dommer: Marius Lien, Otra IL
Assistentdommer 1: Sten Kristian Kalleberg Mydland, Giv Akt, IL
Assistentdommer 2: Marcin Kowalski, Djerv 1919, SK
Dommerveileder: Odd Jarle Larsen, Fløy – Fotball

Lørdag 16. mai kl. 16:00
Arendal – Egersunds 
Sted: Bjønnes st. kunstgress
Dommer: Mohammad Usman Aslam, Lier IL
Assistentdommer 1: Jon Romuld Håversen, Solbygg, FK
Assistentdommer 2: Mads E. Hole, Gimletroll, IK-Fotball
Dommerveileder: Thor Håversen, Solbygg, FK

Mandag 18. mai kl. 17:00
Odd 2 – Fyllingsdalen 
Sted: Skagerak Arena
Dommer: Nedim Brbovic, Fevang FK
Assistentdommer 1: Rune Nilsen, Nanset IF
Assistentdommer 2: Edis Sistek, Fevang FK
Dommerveileder: Ole Kamben, Bamble IF

 

Chapter 4. Avdeling 4

Torsdag 14. mai kl. 15:00
Byåsen TF – Træff 
Sted: Byåsen Arena
Dommer: Kent Ove Hammer, Kolstad Fotball
Assistentdommer 1: Eirik Nordgård Strupstad, Charlottenlund Sportsklubb
Assistentdommer 2: Odd-Einar Nervik, Flatås IL
Dommerveileder: Dag Vidar Hafsås, Kolstad Fotball

Lørdag 16. mai kl. 14:00
Brumunddal – HamKam 
Sted: SH-banen, Kunstgress
Dommer: Henrik Andreas Grenå Pettersen, Gresvik IF
Assistentdommer 1: Erland Hareland, Lesja IL
Assistentdommer 2: Sondre Sørensen Kielland, Furnes Fotball

Lørdag 16. mai kl. 15:00
Strindheim TF – Nardo 
Sted: Strindheim Kunstgress
Dommer: Robert Eggen, Trønder-Lyn Idrettslag
Assistentdommer 1: Jørgen Rønning Valstadsve, Fram, IL
Assistentdommer 2: Kim-Are Næss Leistad, Buvik IL
Dommerveileder: Pål Espen Sarheim, Nardo FK

Stjørdals-Blink – Rødde
Sted: Nye Blinkbanen
Dommer: Karl Fredrik Røsok, Kolstad Fotball
Assistentdommer 1: Paul Daniel Johansen, Freidig, SPK
Assistentdommer 2: Robin Kjelaas, Malvik IL
Dommerveileder: Terje Rennemo, Verdal IL

Lørdag 16. mai kl. 16:00
Florø – Førde 
Sted: Florø stadion
Dommer: Andre Knudsen Arnholt, Erdal IL
Assistentdommer 1: Frode Ølmheim, Syril IL
Assistentdommer 2: Andreas Sandal, Haugen IL
Dommerveileder: Robert Endestad, Tempo FK

Elverum – Kongsvinger
Sted: Elverum Stadion
Dommer: Tommy Frydenlund, Gjøvik-Lyn, FK
Assistentdommer 1: Jo Elias Haave, Faaberg Fotball
Assistentdommer 2: Arnfinn Botten, Dombås IL

Mandag 18. mai kl. 18:00
Molde 2 – Aalesund 2 
Sted: Aker stadion
Dommer: Kent Ove Hammer, Kolstad Fotball
Assistentdommer 1: Per Iver Skrøvset, Bøfjord IL
Assistentdommer 2: Hans Georg Snekvik, Bøfjord IL