Rune Pedersen (bildet er fra 2015) er i Skottland som dommerveileder i første runde av gruppespillet i Champions League.

Pedersen skal se på Sandro Schärer fra Sveits og hans dommerteam i kampen mellom Celtic og Real Madrid.

Her er dommeroppsettet for kveldens kamper:

Kilde: http://law5-theref.blogspot.com/

18:45 CET – Zagreb (Stadion Maksimir)
Dinamo Zagreb (CRO) – Chelsea (ENG) | Group E
Referee: István Kovács (ROU)
Assistant Referee 1: Vasile Florin Marinescu (ROU)
Assistant Referee 2: Ovidiu Artene (ROU)
Fourth Official: Andrei Chivulete (ROU
Video Assistant Referee: Paolo Valeri (ITA)
Assistant Video Assistant Referee: Ovidiu Alin Hațegan (ROU)
UEFA Referee Observer: Marián Ružbarský (SVK)
UEFA Delegate: Phivos Constantinides (CYP)

18:45 CET – Dortmund (BVB Stadion)
Borussia Dortmund (GER) – FC Copenhagen (DEN) | Group G
Referee: François Letexier (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Mugnier (FRA)
Assistant Referee 2: Mehdi Rahmouni (FRA)
Fourth Official: Jérémy Stinat (FRA)
Video Assistant Referee: Willy Delajod (FRA)
Assistant Video Assistant Referee: Jérôme Brisard (FRA)
UEFA Referee Observer: Matteo Simone Trefoloni (ITA)
UEFA Delegate: Neil Morrow (NIR)

21:00 CET – Salzburg (Stadion Salzburg)
FC Salzburg (AUT) – AC Milan (ITA) | Group E
Referee: Srdjan Jovanović (SRB)
Assistant Referee 1: Uroš Stojković (SRB)
Assistant Referee 2: Milan Mihajlović (SRB)
Fourth Official: Novak Simović (SRB)
Video Assistant Referee: Bastian Dankert (GER)
Assistant Video Assistant Referee: Benoît Millot (FRA)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Þórir Hákonarson (ISL)

21:00 CET – Glasgow (Celtic Park)
Celtic (SCO) – Real Madrid (ESP) | Group F
Referee: Sandro Schärer (SUI)
Assistant Referee 1: Bekim Zogaj (SUI)
Assistant Referee 2: Jonas Erni (SUI)
Fourth Official: Lukas Fähndrich (SUI)
Video Assistant Referee: Fedayi San (SUI)
Assistant Video Assistant Referee: Tomasz Kwiatkowski (POL)
UEFA Referee Observer: Rune Pedersen (NOR)
UEFA Delegate: Milovan Đukanović (MNE)

21:00 CET – Leipzig (RB Arena)
Leipzig (GER) – Shakhtar Donetsk (UKR) | Group F
Referee: João Pinheiro (POR)
Assistant Referee 1: Bruno Alves Jesus (POR)
Assistant Referee 2: Luciano Maia (POR)
Fourth Official: António Nobre (POR)
Video Assistant Referee: Tiago Bruno Lopes Martins (POR)
Assistant Video Assistant Referee: Guillermo Cuadra Fernández (ESP)
UEFA Referee Observer: Carlos Velasco Carballo (ESP)
UEFA Delegate: Anthony Bloch (ENG)

21:00 CET – Seville (Ramón Sánchez-Pizjuán)
Sevilla (ESP) – Manchester City (ENG) | Group G
Referee: Davide Massa (ITA)
Assistant Referee 1: Filippo Meli (ITA)
Assistant Referee 2: Stefano Alassio (ITA)
Fourth Official: Simone Sozza (ITA)
Video Assistant Referee: Massimiliano Irrati (ITA)
Assistant Video Assistant Referee: Marco Guida (ITA)
UEFA Referee Observer: Stefan Johannesson (SWE)
UEFA Delegate: Jan Willem Van Dop (NED)

21:00 CET – Paris (Parc des Princes)
Paris Saint Germain (FRA) – Juventus (ITA) | Group H
Referee: Anthony Taylor (ENG)
Assistant Referee 1: Gary Beswick (ENG)
Assistant Referee 2: Adam Nunn (ENG)
Fourth Official: David Coote (ENG)
Video Assistant Referee: Marco Fritz (GER)
Assistant Video Assistant Referee: Christian Dingert (GER)
UEFA Referee Observer: Francesco Bianchi (SUI)
UEFA Delegate: Dennis Cruise (IRL)

21:00 CET – Lisbon (Estádio do Sport Lisboa e Benfica)
Benfica POR) – Maccabi Haifa (ISR) | Group H
Referee: Andreas Ekberg (SWE)
Assistant Referee 1: Mehmet Culum (SWE)
Assistant Referee 2: Niklas Nyberg (SWE)
Fourth Official: Fredrik Klitte (SWE)
Video Assistant Referee: Dennis Higler (NED)
Assistant Video Assistant Referee: Pol van Boekel (NED)
UEFA Referee Observer: Carlos Clos Gómez (ESP)
UEFA Delegate: Alojzije Šupraha (CRO)