Jon Skjervold (til venstre på bildet) er det norske bidraget i dommeroppsettet til første gruppespillskamp i Conference League. Han skal være veileder i Sveits.

Dommer i kampen mellom Basel og Pyunik fra Armenia er Juan Martinez Munuera fra Spania. Han dømte faktisk i 2019 tredje kvalifiseringsrunde til Europa League, da PSV slo ut Haugesund med uavgjort 0-0 hjemme.

Dessverre ingen norske dommere i denne runden. Det er stort sett på dette nivået norske dommere har fått deltatt de siste årene, da det ikke er VAR i kvalifiseringene eller gruppespillet i Conference League.

Kilde kampoppsett: http://law5-theref.blogspot.com/

Alle kampene spilles torsdag 8. september.

18:45 CET – Florence (Stadio Artemio Franchi)
Fiorentina (ITA) – RFS (LVA) | Group A
Referee: Pavel Orel (CZE)
Assistant Referee 1: Ivo Nadvornik (CZE)
Assistant Referee 2: Matěj Vlček (CZE)
Fourth Official: Miroslav Zelinka (CZE)
UEFA Referee Observer: Martin Hansson (SWE)
UEFA Delegate: Yariv Teper (ISR)

18:45 CET – Edinburgh (Tynecastle Park)
Hearths (SCO) – İstanbul Başakşehir (TUR) | Group A
Referee: Krzysztof Jakubik (POL)
Assistant Referee 1: Arkadiusz Wójcik (POL)
Assistant Referee 2: Tomasz Niemirowski (POL)
Fourth Official: Damian Kos (POL)
UEFA Referee Observer: Jouni Hyytiä (FIN)
UEFA Delegate: Kim Hallberg (DEN)

18:45 CET – Brussels (Constant Vanden Stock Stadium)
Anderlecht (BEL) – Silkeborg (DEN) | Group B
Referee: István Vad (HUN)
Assistant Referee 1: Vencel Tóth (HUN)
Assistant Referee 2: István Albert (HUN)
Fourth Official: Sándor Szabó (HUN)
UEFA Referee Observer: Barış Şimşek (TUR)
UEFA Delegate: Jan Korinek (CZE)

18:45 CET – Vienna (Franz Horr Stadium)
Austria Wien (AUT) – Hapoel Beer Sheva (ISR) | Group C
Referee: Horatiu Fesnic (ROU)
Assistant Referee 1: Valentin Avram (ROU)
Assistant Referee 2: Alexandru Cerei (ROU)
Fourth Official: Sebastian Coltescu (ROU)
UEFA Referee Observer: Edward Foley (IRL)
UEFA Delegate: Scilla Gennaro (ITA)

18:45 CET – Valencia (Estadi Ciutat de València)
Villarreal (ESP) – Lech (POL) | Group C
Referee: Ali Palabıyık (TUR)
Assistant Referee 1: Ceyhun Sesigüzel (TUR)
Assistant Referee 2: Serkan Olguncan (TUR)
Fourth Official: Kadir Sağlam (TUR)
UEFA Referee Observer: João Ferreira (POR)
UEFA Delegate: Vakhtang Bzikadze (GEO)

18:45 CET – Uherské Hradiště (Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty)
Slovácko (CZE) – Partizan (SRB) | Group D
Referee: Rob Harvey (IRL)
Assistant Referee 1: Robert Clarke (IRL)
Assistant Referee 2: Wayne McDonnell (IRL)
Fourth Official: Rob Hennessy (IRL)
UEFA Referee Observer: Karen Nalbandyan (ARM)
UEFA Delegate: Andrew Shaw (ENG)

18:45 CET – Nice (Grand Stade de Nice)
OGC Nice (FRA) – 1. FC Köln (GER) | Group D
Referee: Luis Godinho (POR)
Assistant Referee 1: Rui Teixeira (POR)
Assistant Referee 2: Pedro Almeida (POR)
Fourth Official: Gustavo Correia (POR)
UEFA Referee Observer: Vladimir Petrov (UKR)
UEFA Delegate: Kieran O’ Connor (WAL)

18:45 CET – Pristina (Fadil Vokrri Stadium)
Ballkani (KOS) – CFR Cluj (ROU) | Group G
Referee: Urs Schnyder (SUI)
Assistant Referee 1: Marco Zürcher (SUI)
Assistant Referee 2: Benjamin Zürcher (SUI)
Fourth Official: Sven Wolfensberger (SUI)
UEFA Referee Observer: Uno Tutk (EST)
UEFA Delegate: Ignas Marcinkevicius (LTU)

21:00 CET – London (London Stadium)
West Ham (ENG) – FCSB (ROU) | Group B
Referee: Benoît Bastien (FRA)
Assistant Referee 1: Hicham Zakrani (FRA)
Assistant Referee 2: Aurélien Berthomieu (FRA)
Fourth Official: Jérémie Pignard (FRA)
UEFA Referee Observer: Manuel Díaz Vega (ESP)
UEFA Delegate: Edy Kindle (LIE)

21:00 CET – Sivas (Yeni 4 Eylül)
Sivasspor (TUR) – Slavia Praha (CZE) | Group G
Referee: Fran Jović (CRO)
Assistant Referee 1: Hrvoje Radić (CRO)
Assistant Referee 2: Luka Pusić (CRO)
Fourth Official: Mario Zebec (CRO)
UEFA Referee Observer: Edgar Steinborn (GER)
UEFA Delegate: Michail Kassabov (BUL)

21:00 CET – Molde (Molde Stadion)
Molde (NOR) – KAA Gent (BEL) | Group F
Referee: Petri Viljanen (FIN)
Assistant Referee 1: Mika Lamppu (FIN)
Assistant Referee 2: Jan-Peter Aravirta (FIN)
Fourth Official: Joni Hyytiä (FIN)
UEFA Referee Observer: Fritz Stuchlik (AUT)
UEFA Delegate: Maksims Krivunecs (LVA)

21:00 CET – Dublin (Tallaght Stadium)
Shamrock Rovers (IRL) – Djurgårdens IF (SWE) | Group F
Referee: Ívar Orri Kristjánsson (ISL)
Assistant Referee 1: Birkir Sigurðarson (ISL)
Assistant Referee 2: Jóhann Guðmundsson (ISL)
Fourth Official: Þorvaldur Árnason (ISL)
UEFA Referee Observer: Kenneth William Clark (SCO)
UEFA Delegate: Kazimierz Oleszek (POL)

21:00 CET – Basel (St. Jakob Park)
Basel (SUI) – Pyunik (ARM) | Group H
Referee: Juan Martinez Munuera (ESP)
Assistant Referee 1: Diego Barbero (ESP)
Assistant Referee 2: Miguel Martinez (ESP)
Fourth Official: Pablo Gonzalez Fuertes (ESP)
UEFA Referee Observer: Jon Skjervold (NOR)
UEFA Delegate: Aurel Ionescu (ROU)

21:00 CET – Nicosia (Stádio GSP)
Slovan Bratislava (SVK) – Žalgiris (LTU) | Group H
Referee: Rauf Jabarov (AZE)
Assistant Referee 1: Namik Huseynov (AZE)
Assistant Referee 2: Yusifov Javanshir (AZE)
Fourth Official: Farid Hajiyev (AZE)
UEFA Referee Observer: Frank De Bleeckere (BEL)
UEFA Delegate: Johny Vanspauwen (BEL)

21:00 CET – Vaduz (Rheinpark Stadion)
Vaduz (LIE) – Apollon Limassol (CYP)| Group E
Referee: Dumitri Muntean (MDA)
Assistant Referee 1: Vlad Lifciu (MDA)
Assistant Referee 2: Andrei Bodean (MDA)
Fourth Official: Veaceslav Banari (MDA)
UEFA Referee Observer: Neale Barry (ENG)
UEFA Delegate: David Datunashvili (GEO)

21:00 CET – Košice (Košická futbalová aréna)
Dnipro-1 (UKR) – AZ (NED) | Group E
Referee: Yigal Frid (ISR)
Assistant Referee 1: Matityahu Yakobov (ISR)
Assistant Referee 2: Omer Barbiro (ISR)
Fourth Official: Shalom Ben Avraham (ISR)
UEFA Referee Observer: Dejan Filipović (SRB)
UEFA Delegate: Mauro Tonolini (ITA)