Det er ikke tatt ut noe norsk dommerteam til å dømme første kamp i tredje kvalifiseringsrunde til Champions League. Rosenborg spiller hjemme mot Apoel onsdag 27. juli, en kamp hvor Slavko Vinčić fra Slovnia er hoveddommer.

Vinčić dømte også i fjor Apoel borte i tredje kvalifiseringsrunde til Champions League, og har ellers dømt en rekke kamper i Europaligaen.

Vinneren etter to kamper, er videre til Playoff til Champions League, mens taperen spiller playoff til Europaligaen.

Vi tar også med at Nils Fisketjønn skal ut som UEFA-delegat i kampen mellom FK Partizani og FC Salzburg. Den kampen går i Albania.

26. juli kl.20.00

AC Sparta Praha (CZE) – FC Steaua Bucureşti (ROU)
Referee: Daniel Siebert (GER)
Assistant Referee 1: Jan Seidel (GER)
Assistant Referee 2: Dominik Schaal (GER)
4th Official: Benjamin Cortus (GER)
UEFA Referee Observer : Mehmet Murat Ilgaz (TUR)
UEFA Delegate: Peadar Ryan (IRL)

FK Partizani (ALB) – FC Salzburg (AUT)
Referee: Michael Oliver (ENG)
Assistant Referee 1: Stuart Burt (ENG)
Assistant Referee 2: Adam Nunn (ENG)
4th Official: Craig Pawson (ENG)
UEFA Referee Observer : Cyril Zimmermann (SUI)
UEFA Delegate: Nils Fisketjonn (NOR)

PFC Ludogorets Razgrad (BUL) – FK Crvena zvezda (SRB)
Referee: Martin Strömbergsson (SWE)
Assistant Referee 1: Daniel Gustavsson (SWE)
Assistant Referee 2: Joakim Amri Nilsson (SWE)
4th Official: Mohammed Al-Hakim (SWE)
UEFA Referee Observer: Peter Jones (ENG)
UEFA Delegate: Markus Stenger (GER)

FC BATE Borisov (BLR) – Dundalk FC (IRL) 
Referee: Ievgenii Aranovskyi (UKR)
Assistant Referee 1: Semen Shlonchak (UKR)
Assistant Referee 2: Oleksandr Korniyko (UKR)
4th Official: Yaroslav Kozyk (UKR)
UEFA Referee Observer: Carmel Agius (MLT)
UEFA Delegate: Sarkhan Hajiyev (AZE)

20:15

FC Viktoria Plzeň (CZE) – Qarabağ FK (AZE) 
Referee: Aleksandar Stavrev (MKD)
Assistant Referee 1: Marjan Kirovski (MKD)
Assistant Referee 2: Dejan Kostadinov (MKD)
4th Official: Dimitar Meckarovski (MKD)
UEFA Referee Observer: Raymond Ellingham (WAL)
UEFA Delegate: Ionel Piscanu (ROU)

20:30

FC Rostov (RUS) – RSC Anderlecht (BEL)
Referee: Luca Banti (ITA)
Assistant Referee 1: Lorenzo Manganelli (ITA)
Assistant Referee 2: Andrea Crispo (ITA)
4th Official: Gianpaolo Calvarese (ITA)
UEFA Referee Observer: Miroslav Vitković (CRO)
UEFA Delegate: Ronen Hershco (ISR)

20:45
FC Shakhtar Donetsk (UKR) – BSC Young Boys (SUI) 
Referee: Serdar Gözübüyük (NED)
Assistant Referee 1: Hessel Steegstra (NED)
Assistant Referee 2: Charles John Schaap (NED)
4th Official: Jeroen Manschot (NED)
UEFA Referee Observer: Sándor Piller (HUN)
UEFA Delegate: Zoran Cvrk (CRO)

GNK Dinamo (CRO) – FC Dinamo Tbilisi (GEO) 
Referee: Bobby Madden (SCO)
Assistant Referee 1:  David McGeachie (SCO)
Assistant Referee 2: Sean Carr (SCO)
4th Official: Steven McLean (SCO)
UEFA Referee Observer: Jozef Marko (SVK)
UEFA Delegate: Andrey Medintsev (BUL)

AFC Ajax (NED) – PAOK FC (GRE)
Referee: Javier Estrada Fernández (ESP)
Assistant Referee 1: Miguel Martínez Munuera (ESP)
Assistant Referee 2: Francisco Javier Martín García (ESP)
4th Official: Ignacio Iglesias Villanueva (ESP)
UEFA Referee Observer: Zdravko Jokić (SRB)
UEFA Delegate: Pertti Alaja (FIN)

27. juli 16:00
FC Astana (KAZ) – Celtic FC (SCO)
Referee: Paolo Silvio Mazzoleni (ITA)
Assistant Referee 1: Gianluca Cariolato (ITA)
Assistant Referee 2: Giacomo Paganessi (ITA)
4th Official: Piero Giacomelli (ITA)
UEFA Referee Observer: René Temmink (NED)
UEFA Delegate: George Pirtskhalava (GEO)

19:15
Rosenborg BK (NOR) – APOEL FC (CYP)
Referee: Slavko Vinčić (SVN)
Assistant Referee 1: Bojan Ul (SVN)
Assistant Referee 2: Tomaž Klančnik (SVN)
4th Official: Dragoslav Perič (SVN)
UEFA Referee Observer: Juan Antonio Fernández Marin (ESP)
UEFA Delegate: Jacques Antenen (SUI)

19:30
FC Astra Giurgiu (ROU) – FC København (DEN)
Referee: István Vad (HUN)
Assistant Referee 1: István Albert (HUN)
Assistant Referee 2: Peter Berettyán (HUN)
4th Official: Sándor Andó-Szabó (HUN)
UEFA Referee Observer: Michel Vautrot (FRA)
UEFA Delegate: Wolf-Günter Wiesel (GER)

20:30
AS Trenčín (SVK) – Legia Warszawa (POL)
Referee: Aleksei Kulbakov (BLR)
Assistant Referee 1: Dzmitry Zhuk (BLR)
Assistant Referee 2: Aleh Maslianka (BLR)
4th Official: Dzianis Shcharbakou (BLR)
UEFA Referee Observer: Alfredo Trentalange (ITA)
UEFA Delegate: Andrew Shaw (ENG)

Fenerbahçe SK (TUR) – AS Monaco FC (FRA) 
Referee: Jesús Gil Manzano (ESP)
Assistant Referee 1: Ángel Nevado Rodríguez  (ESP)
Assistant Referee 2: José Manuel Fernández Miranda (ESP)
4th Official: Iñaki Vicandi Garrido (ESP)
UEFA Referee Observer: Markus Nobs (SUI)
UEFA Delegate: Michail Anagnostou (GRE)

20:45

Olympiacos FC (GRE) – Hapoel Beer-Sheva FC (ISR)
Referee: Manuel de Sousa (POR)
Assistant Referee 1: Álvaro Mesquita (POR)
Assistant Referee 2: Paulo Soares (POR)
4th Official: Luis Ferreira (POR)
UEFA Referee Observer: Kaj Østergaard (DEN)
UEFA Delegate: Adrian Titcombe (ENG)