Med NM-kamper denne uken og midtukekamper i Tippeligaen kommende uke, er helgens kamper konsentrert til lørdag og søndag. Ålesund er ute av cupen, og må ta seg sammen i serien for å holde unna lagene under på tabellen. Ola Hobber Nilsen leder kampen når Aalesund – Sogndal møtes søndag kveld på Color Line stadion.

Her er dommeroppsettet for runde ni i Tippeligaen:

Lørdag 7. mai 2016 kl. 15:30
Viking – Tromsø
Sted: Viking Stadion
Dommer: Kai Erik Steen, Gneist, IL
Assistentdommer 1: Hans Christian Stormoen, Årstad IL
Assistentdommer 2: Runar Langseth, Kolstad Fotball
4. dommer: Daniel Higraff, Brodd, Idrettslaget fotballgr.
Dommerveileder: Roy Helge Olsen, Fløy – Fotball
Kampdelegat: Hans Lokøy, Arna-Bjørnar, Allianse Idrettslag

Lørdag 7. mai 2016 kl. 18:00
Strømsgodset TF – Lillestrøm
Sted: Marienlyst gml
Dommer: Tom Harald Hagen, Grue IL
Assistentdommer 1: Svein Inge Wiken, Kolstad Fotball
Assistentdommer 2: Eivin Hansen, Grorud IL
4. dommer: Bjørn Hansen, Kolbotn IL
Dommerveileder: Sven Kjelbrott, Haugerud IF
Kampdelegat: Arild Rudolf Thorp, Stabæk Fotball

Lørdag 7. mai 2016 kl. 20:00
Brann – Start
Sted: Brann stadion
Dommer: Espen Eskås, Bækkelagets SK
Assistentdommer 1: Kim Andre Johnsen, Enebakk
Assistentdommer 2: Anders Michael Velo, Furuset Fotball IF
4. dommer: Jan Morten Tennøy, Nore Neset IL
Dommerveileder: Arnor Dingen, Lyngbø SK
Kampdelegat: Geir Tjervåg, Haddal IL – Fotball

Søndag 8. mai 2016 kl. 15:30
Odd – Bodø/Glimt
Sted: Skagerak Arena
Dommer: Svein Oddvar Moen, Haugar, SK
Assistentdommer 1: Kim Tomas Haglund, Navestad IF
Assistentdommer 2: Frank Andås, Gjøvik-Lyn, FK
4. dommer: Nedim Brbovic, Fevang FK
Dommerveileder: Ivar Ansgar Eriksen, Flint Fotball
Kampdelegat: Sjur Olav Kortgaard, Mjøndalen IF

Søndag 8. mai 2016 kl. 18:00
Vålerenga – Sarpsborg 08
Sted: Ullevaal Stadion
Tilskuere: 0
Dommer: Tore Hansen, Feda IL
Assistentdommer 1: Jon-Michael Knutsen, Løvenstad
Assistentdommer 2: Øystein Simon Ytterland, Valder, IL – Fotball
4. dommer: Sigurd Smehus Kringstad, Valder, IL – Fotball
Dommerveileder: Håkon Bondal, Eik IF Tønsberg
Kampdelegat: Roald Magne Johansen, Storfjord IL

Aalesund – Sogndal
Sted: Color Line Stadion
Dommer: Ola Hobber Nilsen, Nordstrand IF
Assistentdommer 1: Geir-Oskar Isaksen, Ramfjord UIL Fotball
Assistentdommer 2: Dag Roger Nebben, Åsa IL
4. dommer: Marius Hansen Grøtta, Malmefjorden IL
Dommerveileder: Morten Høgberg, Manglerud Star Fotball,IL
Kampdelegat: Espen Eriksen, Sande Sportsklubb

Rosenborg – Stabæk
Sted: Lerkendal stadion
Dommer: Trond Ivar Døvle, Fjellhamar
Assistentdommer 1: Ole Johan Løvberg Lillebuen, Andenes IL
Assistentdommer 2: Chriss Bjorøy, Bjarg, IL
4. dommer: Dag Vidar Hafsås, Kolstad Fotball
Dommerveileder: Kjell Alseth, Stjørdals-Blink Fotball
Kampdelegat: Martin Hoem, Nidelv IL

Søndag 8. mai 2016 kl. 20:00
Haugesund – Molde
Sted: Haugesund stadion
Dommer: Martin Lundby, Bøverbru IL
Assistentdommer 1: Ivar Michael Jahr, Raufoss Fotball
Assistentdommer 2: Morten Jensen, Fjellhamar
4. dommer: Sivert Ø. Amland, Kringlebotn IL
Dommerveileder: Tore Aaland, Seljord IL
Kampdelegat: Terje Næss, Strømsgodset IF