Tore Hansen fra Feda er mannen som skal håndtere den mest profilerte kampen i denne runden av Eliteserien.

Det er ikke så vanlig at en kamp mellom laget som leder serien og det som ligger nest nederst får mest oppmerksomhet. Men, så snakker vi om oppgjøret Molde – Rosenborg.

Her er dommeroppsettet for femte runde i Eliteserien:

Lillestrøm – Haugesund
Åråsen stadion 28.04.2019 18.00
Dommer: Ola Hobber Nilsen (Nordstrand IF)
Ass.dommer 1: Tom Harald Grønevik (Gneist, IL)
Ass.dommer 2: Eivin Christofer Møllerud Hansen (Grorud IL)
4. dommer: Sulman Maroof Hussain (Manglerud Star Fotball,IL)
Dommerveileder: Espen Berntsen (Fart, FL)
Kampdelegat: Tone Åsrud Reime (Mysen IF)

Strømsgodset – Kristiansund
Marienlyst stadion 28.04.2019 18.00
Dommer: Espen Andreas Eskås (Bækkelagets SK)
Ass.dommer 1: Øystein Simon Ytterland (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 2: Reidar Mørkestøl Gundersen (Frisk Asker, IF)
4. dommer: Mohammad Usman Aslam (Lier IL)
Dommerveileder: Odd Jarle Larsen (Fløy – Flekkerøy)
Kampdelegat: Hallgeir Oftedal (Våg FK)

Tromsø – Brann
Alfheim stadion 28.04.2019 18.00
Dommer: Tommy Skjerven (Kaupanger IL)
Ass.dommer 1: Jørgen Rønning Valstadsve (IL Fram)
Ass.dommer 2: Ole Johnny Løfald (Rindal IL)
4. dommer: Kevin Bakketun Hjelmseth (Sørreisa IL Fotball)
Dommerveileder: Jon Eilif Skjervold (IL Fram)
Kampdelegat: Jan Inge Tangen (Trygg/Lade, SK)

Stabæk – Bodø/Glimt
Nadderud stadion 28.04.2019 18.00
Dommer: Kristoffer Hagenes (Hovding, TIL)
Ass.dommer 1: Anders Olav Dale (Nordre Holsnøy IL)
Ass.dommer 2: Christer Solheim Jørgensen (Bergen Nord, FK – Fotball)
4. dommer: Trygve Kjensli (Nesodden IF)
Dommerveileder: Geir Åge Masovn Holen (Rælingen)
Kampdelegat: Karl Espen Eriksen (Sande Sportsklubb)

Ranheim – Viking
EXTRA Arena 28.04.2019 18.00
Dommer: Rohit Saggi (Drafn, SBK)
Ass.dommer 1: Morten Jensen (Fjellhamar)
Ass.dommer 2: Anders Michael Velo (Furuset Fotball IF)
4. dommer: Mads Følstad Skarsem (Steinkjer FK)
Dommerveileder: Jan Petter Randen (Hof IL)
Kampdelegat: Tormod Larsen (Ranheim IL – Fotball Topp)

Molde – Rosenborg
Aker stadion 28.04.2019 20.00
Dommer: Tore Hansen (Feda IL)
Ass.dommer 1: Magnus Lundberg (Ringsaker IF)
Ass.dommer 2: Jan Erik Engan (Loddefjord IL)
4. dommer: Marius Hansen Grøtta (Malmefjorden IL)
Dommerveileder: Arild Haugstad (Faaberg Fotball)
Kampdelegat: Morten Engebretsen (Sørumsand)
Sikkerhetsdelegat: Geir Ellefsen (Norge – Fotball)

Vålerenga – Odd
Intility Arena 29.04.2019 19.00
Dommer: Sigurd Smehus Kringstad (Valder, IL – Fotball)
Ass.dommer 1: Kim Tomas Haglund (Navestad IF)
Ass.dommer 2: Dag Roger Nebben (Åsa IL)
4. dommer: Ajdin Medic (Trosvik IF)
Dommerveileder: Rune Pedersen (Sprint-Jeløy, SK)
Kampdelegat: Frode Enge Hovdal (Sola FK)

0.1. En kamp ble spilt lørdag med Tom Harald Hagen som hoveddommer:

Sarpsborg 08 – Mjøndalen 1-1
Sarpsborg st KG 27.04.2019 18.00
Tilskuere: 5 451
Dommer: Tom Harald Hagen (Brandval IL)
Ass.dommer 1: Runar Langseth (Kolstad Fotball)
Ass.dommer 2: Kristoffer Gullhav (Imås, IL)
4. dommer: Eivind Bodding (Haga)
Dommerveileder: Odd Arne Vangen (Sylling IF)
Kampdelegat: Kjell Borgersen (Drafn, SBK)

Tabellen

Lag S P
1 Molde 5 10
2 Bodø/Glimt 4 10
3 Odd 4 10
4 Viking 4 9
5 Haugesund 4 7
6 Sarpsborg 08 5 7
7 Vålerenga 5 7
8 Strømsgodset 4 5
9 Brann 5 5
10 Mjøndalen 5 5
11 Lillestrøm 4 4
12 Kristiansund 5 4
13 Stabæk 4 4
13 Tromsø 4 4
15 Rosenborg 4 2
16 Ranheim TF 4 1