Tore Hansen fra Feda skal til Serbia for å dømme andre kamp mellom Vojvodina fra Serbia og Budapest fra Ungarn i første kvalifiserende runde til Europaligaen. Med seg som assistenter har han Jon-Michael Knutsen og Øystein Ytterland, Ola Hobber Nilsen er fjerdedommer. Kampens dommerveileder kommer fra England og heter Neale Barry.

Den første kampen i Ungarn endte målløs, noe som betyr at det ligger mye spenning i oppgjøret i Serbia. Kampen spilles torsdag 9. juli klokken 20:30.

De norske lagene i kvalifiseringen ligger godt an til å nå neste kvalifiserende runde.

Rosenborg slo Víkingur 2-0 på Færøyene. Kampen i Trondheim dømmes av et team fra Litauen med Sergejus Slyva som hoveddommer.

Odd vant 3-0 over Sheriff fra Moldova, og har hjemme i Skien fått et dommerteam fra Makedonia med Dejan Jakimovski som hoveddommer.

Strømsgodset startet med hjemmekamp hvor de vant 3-1 mot Partizani fra Albania. Returoppgjøret dømmes av tyske Tobias Stieler.

Kampene til Rosenborg og Odd har kampstart 19.00, mens Strømsgodsets kamp starter 20.00, alle den 9. juli.

Dommernettstedet The 3rd Team har fått tak i hele oppsettet for runde:

07/07/2015, 21:00 CET
Shamrock Rovers FC (IRL) – FC Progrès Niederkorn (LUX)
Referee: Dominik Ouschan (AUT)
Assistant Referee 1: Matthias Winsauer (AUT)
Assistant Referee 2: Maximilian Kolbitsch (AUT)
Fourth Official: Rene Eisner (AUT)
UEFA Referee Observer: Jon Skjervold (NOR)
UEFA Delegate: Kazimierz Oleszek (POL)

09/07/2015, 16:00 CET
FC Kairat Almaty (KAZ) – FK Crvena zvezda (SRB)
Referee: Barış Şimşek (TUR)
Assistant Referee 1: Kemal Yilmaz (TUR)
Assistant Referee 2: Alpaslan Dedes(TUR)
Fourth Official: Abdulkadir Bitigen (TUR)
UEFA Referee Observer: William Young (SCO)
UEFA Delegate: Alessandro Lulli (ITA)

09/07/2015, 17:00 CET
FK Mladost Podgorica (MNE) – Neftçi PFK (AZE)
Referee: Kevin Clancy (SCO)
Assistant Referee 1: Alastair Mather (SCO)
Assistant Referee 2: Stuart Ian MacMillan (SCO)
Fourth Official: Brian Colvin (SCO)
UEFA Referee Observer: Marian Ruzbarsky (SVK)
UEFA Delegate: Jean-Louis Piette (FRA)

09/07/2015, 17:00 CET
FC Dacia Chişinău (MDA) – FK Renova (MKD)
Referee: Dzianis Shcharbakou (BLR)
Assistant Referee 1: Andrei Hetsikau (BLR)
Assistant Referee 2: Yury Khomchanka (BLR)
Fourth Official: Vital Sevastsyanik (BLR)
UEFA Referee Observer: Jan Carlsen (DEN)
UEFA Delegate: Markku Lehtola (FIN)

09/07/2015, 17:30 CET
FK Sutjeska (MNE) – Debreceni VSC (HUN)
Referee: Erik Lambrechts (BEL)
Assistant Referee 1: Karel De Rocker (BEL)
Assistant Referee 2: Jo De Weirdt (BEL)
Fourth Official: Wim Smet (BEL)
UEFA Referee Observer: Karen Nalbandyan (ARM)
UEFA Delegate: Stanisław Speczik (POL)

09/07/2015, 18:00 CET
IF Elfsborg (SWE) – FC Lahti (FIN)
Referee: Sandro Schärer (SUI)
Assistant Referee 1: Sandro Pozzi (SUI)
Assistant Referee 2: Johannes Vogel (SUI)
Fourth Official: Adrien Jaccottet (SUI)
UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate: Roy Cathcart (NIR)

09/07/2015, 18:00 CET
JK Nõmme Kalju (EST) – FC Aktobe (KAZ)
Referee: Danilo Grujić (SRB)
Assistant Referee 1:Vladimir Jovanović (SRB)
Assistant Referee 2:Vladimir Čađenović (SRB)
Fourth Official: Bojan Nikolić (SRB))
UEFA Referee Observer: Sergey Zuev (RUS)
UEFA Delegate: Aubry Ralph (NIR)

09/07/2015, 18:00 CET
AC Omonia (CYP) – FC Dinamo Batumi (GEO)
Referee: Fábio José Costa Verissimo (POR)
Assistant Referee 1: Paulo Alexandre Santos Soares (POR)
Assistant Referee 2: António Manuel Albino Godinho (POR)
Fourth Official: Bruno Miguel Duarte Paixão (POR)
UEFA Referee Observer: Rodger Gifford (WAL)
UEFA Delegate: Philippe Prudhon (FRA)

09/07/2015, 18:00 CET
FK Spartaks Jūrmala (LVA) – FK Budućnost Podgorica (MNE)
Referee: Peter Kralovic (SVK)
Assistant Referee 1: Miroslav Benko (SVK)
Assistant Referee 2: Gabriel Adam (SVK)
Fourth Official: Pavol Chmura (SVK)
UEFA Referee Observer: Stefan Messner (AUT)
UEFA Delegate: Jan Damgaard (DEN)

09/07/2015, 18:00 CET
Ulisses FC (ARM) – Birkirkara FC (MLT)
Referee: Nicolas Laforge (BEL)
Assistant Referee 1: Laurent Conotte (BEL)
Assistant Referee 2: Danny Huens (BEL)
Fourth Official: Laurent Colemonts (BEL)
UEFA Referee Observer: Ryszard Wójcik (POL)
UEFA Delegate: Evangelos Mazarakis (GRE)

09/07/2015, 18:00 CET
İnter Bakı PİK (AZE) – KF Laçi (ALB)
Referee: Alexandr Aliyev (KAZ)
Assistant Referee 1: Sergey Vassyutin (KAZ)
Assistant Referee 2: Samat Tergeussizov (KAZ)
Fourth Official: Denis Izmailov (KAZ)
UEFA Referee Observer: Edward Foley (IRL)
UEFA Delegate: Petro Ivanov (UKR)

09/07/2015, 18:00 CET
F91 Dudelange (LUX) – University College Dublin AFC (IRL)
Referee: Rahim Hasanov (AZE)
Assistant Referee 1: Namik Huseynov (AZE)
Assistant Referee 2: Rza Mammadov (AZE)
Fourth Official: Aliyar Aghayev (AZE)
UEFA Referee Observer: Eyjolfur Olafsson (ISL)
UEFA Delegate: Ariel Kenneth Scheiman (ISR)

09/07/2015, 18:00 CET
Qəbələ İK (AZE) – FC Dinamo Tbilisi (GEO)
Referee: Amaury Delerue (FRA)
Assistant Referee 1: Laurent Stien (FRA)
Assistant Referee 2: Michaël Annonier (FRA)
Fourth Official: Sébastien Moreira (FRA)
UEFA Referee Observer: Peter Jones (ENG)
UEFA Delegate: Leonid Kaloshin (RUS)

09/07/2015, 18:00 CET
FC Torpedo-Belaz Zhodino (BLR) – FK Kukësi (ALB)
Referee: Sergiu Derenov (MDA)
Assistant Referee 1: Vitalli Gorbatov (MDA)
Assistant Referee 2: Oleg Molceanov (MDA)
Fourth Official: Piotr Stoianov (MDA)
UEFA Referee Observer: Victor Mintoff (MLT)
UEFA Delegate: Orkhan Huseynzade (AZE)

09/07/2015, 18:00 CET
FC Spartaki Tskhinvali (GEO) – FC Botoşani (ROU
Referee: Nikolay Yordanov (BUL)
Assistant Referee 1: Ivan Valchev (BUL)
Assistant Referee 2: Georgi Todorov (BUL)
Fourth Official: Vihren Manev (BUL)
UEFA Referee Observer: António Manuel Almeida Costa (POR)
UEFA Delegate: Oleg Harlamov (EST)

09/07/2015, 18:30 CET
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR) – Glenavon FC (NIR
Referee: Aleksander Gauzer (KAZ)
Assistant Referee 1: Sanzhar Iskakov (KAZ)
Assistant Referee 2: Alexandr Pavlov (KAZ)
Fourth Official: Daniyar Sakhi (KAZ)
UEFA Referee Observer: Robert Sedlacek (AUT)
UEFA Delegate: Irakli Nakaidze (GEO)

09/07/2015, 19:00 CET
Rosenborg BK (NOR) – Víkingur (FRO)
Referee: Sergejus Slyva (LTU)
Assistant Referee 1: Saulius Dirda (LTU)
Assistant Referee 2: Vytis Snarskis (LTU)
Fourth Official: Donatas Rumsas (LTU)
UEFA Referee Observer:  Kostadin Gerginov (BUL)
UEFA Delegate: Márton Esterházy (HUN)

09/07/2015, 19:00 CET
Odds Ballklubb (NOR) – FC Sheriff (MDA)
Referee: Dejan Jakimovski (MKD)
Assistant Referee 1: Goce Petreski (MKD)
Assistant Referee 2: Isa Emurli (MKD)
Fourth Official: Dimitar Meckarovski (MKD)
UEFA Referee Observer: Gudmunder Ingi Jónsson (ISL)
UEFA Delegate: Arturs Gaidels (LVA)

09/07/2015, 19:00 CET
ŠK Slovan Bratislava (SVK) – Europa FC (GIB)
Referee: Alexandru Tean (MDA)
Assistant Referee 1: Anatolie Bodean (MDA)
Assistant Referee 2: Victor Mardari (MDA)
Fourth Official: Viorel Gaina (MDA)
UEFA Referee Observer: Alexey Spirin (RUS)
UEFA Delegate: Bujar Kasmi (ALB)

09/07/2015, 19:00 CET
AIK (SWE) – VPS Vaasa (FIN)
Referee: Gunnar Jarl Jónsson (ISL)
Assistant Referee 1:  Birkir Sigurdarson (ISL)
Assistant Referee 2: Johann Gunnar Gudmundsson (ISL)
Fourth Official: Vilhjalmur Alvar Thorarinsson (ISL)
UEFA Referee Observer: Uno Tutk (EST)
UEFA Delegate:Mike Foster (ENG)

09/07/2015, 19:00 CET
Apollon Limassol FC (CYP) – FC Saxan (MDA)
Referee: Srđan Jovanović (SRB)
Assistant Referee 1: Uroš Stojković (SRB)
Assistant Referee 2: Dejan Potocan (SRB)
Fourth Official: Milan Jeremić (SRB)
UEFA Referee Observer: Alain Hamer (LUX)
UEFA Delegate:  Danilo Filacchione (ITA)

09/07/2015, 19:00 CET
PFC Beroe 1916 (BUL) – FK Atlantas (LTU)
Referee: Orkhan Mammadov (AZE)
Assistant Referee 1: Yashar Abbasov (AZE)
Assistant Referee 2: Vagif Musayev (AZE)
Fourth Official: Ramil Ahmadov (AZE)
UEFA Referee Observer: Ilkka Koho (FIN)
UEFA Delegate: Duško Grabovac (CRO)

09/07/2015, 19:00 CET
Beitar Jerusalem FC (ISR) – FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
Referee: Radek Příhoda (CZE)
Assistant Referee 1: Ivo Nádvorník (CZE
Assistant Referee 2: Jakub Hrabovský (CZE)
Fourth Official: Tomáš Kocourek (CZE)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Octavian Goga (ROU)

09/07/2015, 19:00 CET
HNK Hajduk Split (CRO) – JK Sillamäe Kalev (EST)
Referee: Stavros Tritsonis (GRE)
Assistant Referee 1: Christos Akrivos (GRE)
Assistant Referee 2: Michael Karsiotis (GRE)
Fourth Official: Michael Koukoulakis (GRE)
UEFA Referee Observer: Niklas A Lídarenda (FRO)
UEFA Delegate: Christian Mutschler (SUI)

09/07/2015, 19:05 CET
Randers FC (DEN) – UE Sant Julià (AND)
Referee: George Vadachkoria (GEO)
Assistant Referee 1: Levan Varamishvili (GEO)
Assistant Referee 2: Levan Todria (GEO)
Fourth Official: Lasha Silagava (GEO)
UEFA Referee Observer: John Ferry (NIR)
UEFA Delegate: Teuvo Holopainen (FIN)

09/07/2015, 19:30 CET
MŠK Žilina (SVK) – Glentoran FC (NIR)
Referee: Bardhyl Pashaj (ALB)
Assistant Referee 1: Egin Doda (ALB)
Assistant Referee 2: Enea Pashaj (ALB)
Fourth Official: Andi Koçi (ALB)
UEFA Referee Observer: Michael Argyrou (CYP)
UEFA Delegate: Zoran Cvrk (CRO)

09/07/2015, 19:30 CET
HŠK Zrinjski Mostar (BIH) – FC Shirak (ARM)
Referee: Zbynek Proske (CZE)
Assistant Referee 1: Radek Kotík (CZE)
Assistant Referee 2: Stanislav Pochylý (CZE)
Fourth Official: Pavel Julinek (CZE)
UEFA Referee Observer: Jean Lemmer (LUX)
UEFA Delegate: Tugomir Frajman (SVN)

09/07/2015, 19:30 CET
FC Lusitans (AND) – West Ham United FC (ENG)
Referee: Anders Poulsen (DEN)
Assistant Referee 1: Henrik Larsen (DEN)
Assistant Referee 2: Niels Christian Brixen (DEN)
Fourth Official: Peter Kjærsgaard-Andersen (DEN)
UEFA Referee Observer: Sokol Jareci (ALB)
UEFA Delegate: István Huszár (HUN)

09/07/2015, 19:45 CET
HB Tórshavn (FRO) – FK Trakai (LTU)
Referee: Sándor Andó-Szabó (HUN)
Assistant Referee 1: Balázs Buzás (HUN)
Assistant Referee 2: Theodoros Georgiou (HUN)
Fourth Official: Jozsef Erdos (HUN)
UEFA Referee Observer: Leif Lindberg (SWE)
UEFA Delegate: Wolfgang Thierrichter (AUT)

09/07/2015, 19:45 CET
FC Vaduz (LIE) – SP La Fiorita (SMR)
Referee: Suren Baliyan (ARM)
Assistant Referee 1: Erik Arevshatyan (ARM)
Assistant Referee 2: Vanik Simonyan (ARM)
Fourth Official: Zaven Hovhannisyan (ARM)
UEFA Referee Observer: Jouni Hyytiä (FIN)
UEFA Delegate: Yauheni Tratsiuk (BLR)

09/07/2015, 19:45 CET
PFC Litex Lovech (BUL) – FK Jelgava (LVA)
Referee: Edin Jakupovic (BIH)
Assistant Referee 1: Senad Ibrisimbegović (BIH)
Assistant Referee 2: Sreten Udovičić (BIH)
Fourth Official: Ognjen Valjić (BIH)
UEFA Referee Observer: Markus Nobs (SUI)
UEFA Delegate: Ronen Hershco (ISR)

09/07/2015, 20:00 CET
Bala Town FC (WAL) – FC Differdange 03 (LUX)
Referee: Jens Maae (DEN)
Assistant Referee 1: Lars Hummelgaard (DEN)
Assistant Referee 2: Heine Sørensen (DEN)
Fourth Official: Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)
UEFA Referee Observer: Leslie Irvine (NIR)
UEFA Delegate: Gudmundur Petursson (ISL)

09/07/2015, 20:00 CET
NSÍ Runavík (FRO) – Linfield FC (NIR)
Referee: Jovan Kaluđerovic (MNE)
Assistant Referee 1: Danijel Dević (MNE)
Assistant Referee 2: Dimitrije Mrgudović (MNE)
Fourth Official: Predrag Radovanović (MNE)
UEFA Referee Observer: Vencel Tóth (HUN)
UEFA Delegate: Wolf-Günter Wiesel (GER)

09/07/2015, 20:00 CET
NK Lokomotiva Zagreb (CRO) – AUK Broughton FC (WAL)
Referee: Manuel Schuettengruber (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Stefan Kuehr (AUT)
Fourth Official: Christopher Jaeger (AUT)
UEFA Referee Observer: Jean Paul Mievis (BEL)
UEFA Delegate: Michel Vautrot (FRA)

09/07/2015, 20:00 CET
WKS Śląsk Wrocław SA (POL) – NK Celje (SVN)
Referee: Anatoliy Zhabchenko (UKR)
Assistant Referee 1: Semen Shlonchak (UKR)
Assistant Referee 2: Igor Aljechin (UKR)
Fourth Official: Sergii Boiko (UKR)
UEFA Referee Observer: Oguz Sarvan (TUR)
UEFA Delegate: Scott Struthers (SCO)

09/07/2015, 20:00 CET
FK Partizani (ALB) – Strømsgodset Toppfotball (NOR)
Referee: Tobias Stieler (GER)
Assistant Referee 1: Holger Henschel (GER)
Assistant Referee 2: Patrick Ittrich (GER)
Fourth Official: Sascha Stegemann (GER)
UEFA Referee Observer: Jozef Marko (SVK)
UEFA Delegate:  Dennis Cruise (IRL)

09/07/2015, 20:00 CET
FK Rabotnicki (MKD) – FC Flora Tallinn (EST)
Referee: Markus Hameter (AUT)
Assistant Referee 1: Andreas Staudinger (AUT)
Assistant Referee 2: Roland Riedel (AUT)
Fourth Official: Julian Weinberger (AUT)
UEFA Referee Observer: Michael Appleby (ENG)
UEFA Delegate: Costas Kapitanis (CYP)

09/07/2015, 20:05 CET
FC Spartak Trnava (SVK) – FK Olimpic Sarajevo (BIH)
Referee: Robert Rogers (IRL)
Assistant Referee 1: Wayne McDonnell (IRL)
Assistant Referee 2: Emmett Dynan (IRL)
Fourth Official: Derek Tomney (IRL)
UEFA Referee Observer: Zoran Petrović (SRB)
UEFA Delegate: George Koumas (CYP)

09/07/2015, 20:30 CET
AC Juvenes-Dogana (SMR) – Brøndby IF (DEN)
Referee: Laurent Kopriwa (LUX)
Assistant Referee 1: Joaquim Da Silva (LUX)
Assistant Referee 2: David Mateus Santos (LUX)
Fourth Official: Frank Bourgnon (LUX)
UEFA Referee Observer: Gevorg Hovhannisyan (ARM)
UEFA Delegate: Marc Lesenfants (BEL)

09/07/2015, 20:30 CET
FK Vojvodina (SRB) – MTK Budapest (HUN)
Referee: Tore Hansen (NOR)
Assistant Referee 1: Jon-Michael Knutsen (NOR)
Assistant Referee 2: Øystein Ytterland (NOR)
Fourth Official: Ola Hobber Nilsen (NOR)
UEFA Referee Observer:Neale Barry (ENG)
UEFA Delegate: Michał Listkiewicz (POL)

09/07/2015, 20:30 CET
FC Koper (SVN) – Víkingur Reykjavík (ISL)
Referee: István Kovács (ROU)
Assistant Referee 1: Miklos Istvan Nagy (ROU)
Assistant Referee 2: Vasile Florin Marinescu (ROU)
Fourth Official: Cătălin Sorin Popa (ROU)
UEFA Referee Observer: Christos Skapoullis (CYP)
UEFA Delegate: Gabriel Weiss (SVK)

09/07/2015, 20:30 CET
Jagiellonia Białystok (POL) – FK Kruoja (LTU)
Referee: Domagoj Vučkov  (CRO)
Assistant Referee 1: Ivica Modrić (CRO)
Assistant Referee 2: Goran Perica (CRO)
Fourth Official: Marin Vidulin (CRO)
UEFA Referee Observer: Yuri Baskakov (RUS)
UEFA Delegate: Michael Kirchner (GER)

09/07/2015, 20:30 CET
FK Čukarički (SRB) – NK Domžale (SVN)
Referee: Nikola Popov (BUL)
Assistant Referee 1: Veselin Dobriyanov (BUL)
Assistant Referee 2: Ivo Kolev (BUL)
Fourth Official: Georgi Yordanov (BUL)
UEFA Referee Observer: Paulius Malzinskas (LTU)
UEFA Delegate: Christian Kofoed (DEN)

09/07/2015, 20:30 CET
Ferencvárosi TC (HUN) – Go Ahead Eagles (NED)
Referee: Bojan Pandžić (SWE)
Assistant Referee 1: Stefan Hallberg (SWE)
Assistant Referee 2: Joakim Flink (SWE)
Fourth Official: Johan Hamlin (SWE)
UEFA Referee Observer: Bertrand Layec (FRA)
UEFA Delegate: Ilja Kaenzig (SUI)

09/07/2015, 20:45 CET
Saint Patrick’s Athletic FC (IRL) – Skonto FC (LVA)
Referee: Tomasz Musial (POL)
Assistant Referee 1: Radoslaw Siejka (POL)
Assistant Referee 2: Jakub Slusarski (POL)
Fourth Official: Bartosz Frankowski (POL)
UEFA Referee Observer: Vaclav Krondl (CZE)
UEFA Delegate: Sigurdur Hannesson (ISL)

09/07/2015, 20:45 CET
Aberdeen FC (SCO) – FC Shkëndija (MKD)
Referee: Nikolaj Haenni (SUI)
Assistant Referee 1: Remy Zgraggen (SUI)
Assistant Referee 2: Carmine Sangiovanni (SUI)
Fourth Official: Fedayi San (SUI)
UEFA Referee Observer: Marinus Koopman (NED)
UEFA Delegate: Nils Fisketjonn (NOR)

09/07/2015, 20:45 CET
Valletta FC (MLT) – Newtown AFC (WAL)
Referee: Fabian Mihaly (HUN)
Assistant Referee 1: Zsolt Varga (HUN)
Assistant Referee 2: Zoltán Bozó (HUN)
Fourth Official: Zsolt Szabó (HUN)
UEFA Referee Observer: Stefano Podeschi (ITA/SMR)
UEFA Delegate:Michail Kassabov (BUL)

09/07/2015, 20:45 CET
Saint Johnstone FC (SCO) – Alashkert FC (ARM)
Referee: Fredy Fautrl (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Saint Cricq Lompre (FRA)
Assistant Referee 2: Cédric Schurra (FRA)
Fourth Official: Bartolomeu Varela (FRA)
UEFA Referee Observer: Andrejs Sipailo (LVA)
UEFA Delegate: Thórir Hákonarson (ISL)

09/07/2015, 21:15 CET
FH (ISL) – Seinäjoen Jalkapallokerho (FIN)
Referee: Mervyn Smyth (NIR)
Assistant Referee 1: Gareth Eakin (NIR)
Assistant Referee 2: Stephen Bell (NIR)
Fourth Official: Ross Dunlop (NIR)
UEFA Referee Observer: Horst Brummeier (AUT)
UEFA Delegate: Jacques Antenen (SUI)

09/07/2015, 21:15 CET
KR (ISL) – Cork City FC (IRL)
Referee: Aleksandrs Anufrijevs (LVA)
Assistant Referee 1: Romans Platonovs (LVA)
Assistant Referee 2: Aleksejs Griščenko (LVA)
Fourth Official: Aleksandrs Golubevs (LVA)
UEFA Referee Observer: Kaj Natri (FIN)
UEFA Delegate: Andrew Shaw (ENG)

09/07/2015, 21:15 CET
Zeljeznicar (BIH) – Balzan (MLT)
Referee: Vasilis Dimitriou (CYP)
Assistant Referee 1: Aristides Christou (CYP)
Assistant Referee 2: Charalambos Charalambous (CYP)
Fourth Official: Avraam Tsoukas (CYP)
UEFA Referee Observer: Asim  Khudiyev (AZE)
UEFA Delegate: Graham Hover (ENG)